пятница, 16 ноября 2018 г.
В. Співаковській: домашні завдання ще є? Чи не скасувалі?
Автор: Володимир Співаковській, президент корпорації «Гранд».

А що - домашні завдання ще є? Чи не скасували їх?

Муки тривають?

М-да. Вони забирають від життя по 3-5 годин на день.

Діти терплять і мовчки ховають сльози.

Найбільше дратуються батьки. Особливо при вигляді, як їх чадо сидить до ночі, вирішуючи рівняння, запам'ятовуючи вірші і вивчаючи англійські слова.

Але це іноді ... лукавство.

Дивимося. Дитина прийшов додому ..., поїв ..., потім сів за уроки ..., заодно подивився в айфон ... включив телевізор ..., потім знову трошки перекусив ... потім включив комп'ютер ..., погуглити ..., пограв в ігри ..., потім поговорив по телефону з друзями ..., потім просто «побалдел» ..., слухаючи музику, і ... дописав одну вправу .., потім знову пограв ..., написав 10 смс-ок, і ще через кілька годин згадав про ці проклятих алгебраїчних рівняннях, і добив їх.

І все це разом називається «робив домашні уроки п'ять годин і перевтомився».

Що ж робити? Вихід простий (якщо вже ці ДЗ змушені і нікуди від них не дітися).

Купити і поставити перед собою шахові або пісочний годинник. Там є перемикання, наприклад, на 5 хвилин, щоб позмагатися самому з собою на час. Швидко закрити питання з цими рівняннями - і вільний.

Тут головне - концентрація уваги! Адже по-зрадницькому піднімається вгору червоний прапорець, він ось-ось завалиться, і треба встигнути зробити цю вправу. До падіння прапорця!

Можна, до речі, пустити в справу і пісочний годинник, навіть цілий їх набір: на 3 хвилини, на 5, на 10, на 30 хвилин ... Так буде виховуватися концентрація уваги, воля, вміння вчитися, прагнення до результату і ... нікакошенького перевтоми .

Навпаки - гордість, що не просто зробив, а зробив швидко.

Тепер це називається soft skills, - компетенції! Це володіння одним з найважливіших життєвих якостей - «почуттям часу», яке дозволить дитині потім, у дорослому житті, нікуди не спізнюватися і все робити вчасно, на радість собі і людям.

А всього-то - поставити поруч шаховий годинник і осідлати цей вічно вислизає час.

Комментариев нет:

Отправить комментарий