четверг, 8 ноября 2018 г.

ОСВІТОРІЯ

СУЧАСНИЙ ТРЕНД
Стрімко зростаюча глобалізація та розвиток технологій є причиною того, що людині необхідно максимально збільшити свою здатність до навчання, оскільки навчання є основою для постійного вдосконалення та адаптації до змін. Цьому також сприяє розширення архітектури освітнього простору, створення умов та можливостей для залученості до навчального процесу.
1 Уміння. Щоб якісно виконувати будь-який вид роботи та бути спеціалістом у своїй сфері діяльності, ви повинні  кожного дня навчатися новим речам, отримувати новий досвід. Завдяки новим знанням ви зможете знайти більш раціональні підходи у вирішенні складних питань.
2 Мета і шлях. Одним з термінів, який використовувався впродовж останніх кількох десятиліть при визначенні цілей, є “кар’єрна готовність”. Це поняття  означає розвиток наполегливості, розумового мислення та інші соціально-емоційні навички. У своїй основі – віра в те, що ми всі можемо продовжувати вчитися і розвиватися впродовж  нашого життя.
3 Задоволення життям. Для людини є важливим задовольняти свої пристрасті та інтереси поза роботою. Це може бути певне хобі або проведення часу за певним заняттям. Навчання в цьому напрямку, відвідування курсів чи мастер-класів приносить і задоволення, і користь.
4 Працездатність. В середньому людина змінює роботу 10-12 разів впродовж своєї кар’єри. Провайдери освітніх послуг та роботодавці адаптуються до таких змін та пропонують безліч курсів у сфері підвищення кваліфікації, програм підготовки та працевлаштування.
5 Економічний імператив. Тісно пов’язане з працездатністю, навчання стає економічним імперативом. Розвиток технологій вимагає більш міцних і постійних зв’язків між освітою та зайнятістю. Навчайся, щоб бути висококваліфікованим спеціалістом на ринку праці.
6 Лідерство. Генеральний директор компанії Tesla Ілон Маск має ступінь магістра в таких галузях як програмне забезпечення, енергетика, транспорт і космічний простір. Він поділився секретами, які зміцнюють його керівництво – стань експертом та вдосконалюй навички обміну знаннями, тоді ти завжди зможеш допомогти та навчити людину чомусь новому.
7 Трансфер знань. На робочому місці чи вдома під час спілкування ми ділимося з оточуючими своїми ідеями, враженнями, настановами. Все, що нам необхідно, – навчитися передавати та сприймати корисні знання, досвід та слушні поради.
8 Соціальна обізнаність та перспектива. Щоб взаємодіяти з іншими людьми, підвищити свою соціальну обізнаність і будувати відносини у суспільстві, нам необхідно дослухатися до думок та ідей, які відрізняються від наших. Це має вирішальне значення не тільки для добрих відносин у певній групі людей, а й для розвитку суспільства в цілому.
9 Практичність. Ми живемо в час, коли можна полагодити будь-що в домі, просто переглянувши відео на YouTube. Це доступне навчання в будь-який час і в будь-якому місці створює так звану культуру зроби це сам” (do it yourself), яка дозволяє людям швидко отримати теоретичні та практичні знання для задоволення їх потреб.
10 Довговічність. Дослідження в галузі охорони здоров’я показали, що навчання впродовж усього життя є одним із найкращих способів для людей похилого віку залишатися здоровими. Постійна розумова активність допомагає жити довше та почувати себе краще.

Ресурси

Незалежно від того, з чого ви хочете почати, джерела підтримки навчання є безмежними. Ось декілька ідей для початку.
  • Щоденне життя (громада, діти, робота тощо)
  • Люди навколо вас – задавайте питання. Весь час.
  • Місця (музеї, парки, природа, буквально будь-яке місце)
  • Інтернет (ви можете отримати доступ майже до всього через пошук Google)
  • Література та книги
  • Інтернет-заняття та відео на YouTube
  • Університети та громадські коледжі
  • Стажування та курси

Поради щодо початку роботи

  • Будьте відкриті для можливостей навколо вас
  • Підвищуйте рівень обізнаності про те, що вас цікавить
  • Почніть з малого і ви досягнете успіху
  • Не бійтесь провалу
  • Прослухайте серію лекцій TED щодо навчання впродовж усього життя
  • Запитуйте більше


Комментариев нет:

Отправить комментарий