21 рада вчителям для ефективного управління класом
Дискусії про реформи освітньої сфери з кожним днем стають все спекотніше, але вчителям потрібно робити свою роботу кожен день і часом потрібно використовувати свої маленькі хитрощі, щоб тримати ситуацію в класі під контролем. Незалежно від того, чи є ви досвідченим учителем, або тільки прийшли працювати в школу, стратегії ефективного управління класом життєво важливі для створення позитивної освітньої атмосфери. Ми пропонуємо вам 21 рада на цей рахунок.
Правила поведінки
Будьте розсудливі
Порада: Не варто строго дотримуватися всіх правил. Це не завжди призводить до гарних результатів.
Середовище навчання, скута безліччю правил і заборон, охолоджує відносини між учителем і учнями і рано чи пізно призводить до бунту. Ви встановлюєте правила, щоб створити норми поведінки, але вони не є ідеальним засобом для управління вашим класом самі по собі.
Уникайте ескалації конфлікту
Порада: Скажіть «ні» публічним покаранням.
Конфлікт з учнем, який відбувається на очах його однокласників, часто непродуктивний і нераціональне. Не звітує учня, що порушує дисципліну, перед усім класом. Вибравши таку тактику, ви тільки нашкодите ситуації. Присоромлений перед своїми товаришами учень, буде змушений захищатися і ситуація зайде в глухий кут.
Якщо поведінка учня не вписується ні в які рамки, можна на пару хвилин вивести його з класу для короткої бесіди, яку можна продовжити після уроку. У бесіді зберігайте спокій, приводите раціональні аргументи на підтримку своєї позиції і обов'язково вислухайте позицію учня. У 90% випадків конфлікт буде залагоджено, а учень збереже своє обличчя перед однолітками.
Чи не карайте за все підряд
Порада: Не витрачайте енергію даремно, караючи за кожну провину.
Не варто розпорошуватися на кожну дрібницю і акцентуватися на дрібних проступки. Визначте свою «крайню межу», яку не можна переступати і якщо така риса пройдена, будьте готові методично і послідовно заявляти про свої вимоги.
Чи не гарячіться
Порада: Зберігайте спокій і робіть свою роботу.
Коли вам здається, що все вийшло з-під контролю, ви все ще можете управляти своєю реакцією.
Намагайтеся не кричати. Криком ви досягнете всього чого завгодно, але не поваги і довіри. Ви завоюєте набагато більший авторитет у ваших учнів, якщо зможете зберігати спокій в будь-якій ситуації і будете діяти в суворій відповідності до встановлених заздалегідь правилами поведінки.
Дійте за планом
Порада: Завжди тримайте в голові те, які проступки яких покарань заслуговують.
Завжди майте план. Дуже важливо, щоб для кожного проступку було відповідне покарання. Суворо дотримуйтеся цього плану. Ваші учні будуть відчувати вас, але якщо ваша реакція завжди буде однакова, то ця гра закінчиться досить швидко.
побудова відносин
Включення і вимикання
Порада: Звертайтеся до ваших учням по імені та по батькові, вітаючи їх при вході в клас.
Таким чином, ви як би «включаєте» в учня офіційно-діловий тон, що сприяє проведенню уроку, і розряджати їх пустотливий заряд, отриманий на перерві.
Встаньте на їх місце
Порада: Намагайтеся час від часу дивитися на речі очима своїх учнів.
Завжди пам'ятайте, що перед вами живі люди, а не роботи, які зобов'язані підкорятися вашим командам. Проявіть емпатію, щоб краще розуміти ваших учнів і тоді вам буде набагато легше знайти спільну мову.
Дізнайтеся їх ближче
Порада: Постарайтеся встановити близькі стосунки з вашими учнями і покажіть, що вам не все одно.
Час, витрачений на встановлення довірчих і чесних відносин з вашими учнями, окупиться у сто крат, будьте впевнені.
Чи не атакуйте «в лоб»
Порада: Уникайте конфронтацій з проблемними учнями, але спробуйте зрозуміти їх.
Учні, які виявляють девіантну поведінку, як правило, маскують цим будь-які проблеми. Постарайтеся максимально акуратно з'ясувати причини такої поведінки і знайти спільну мову з таким учнем.
жодних образ
Порада: Не приймайте на свій рахунок образливих слів. Починайте кожен день з чистого аркуша.
Завжди пам'ятайте, що перед вами діти. Іноді вони будуть хотіти зачепити вас, але ви ніколи не повинні показувати, що у них це вийшло. Ще краще, якщо у них це взагалі не буде виходити, оскільки ви нічого не будете приймати на свій рахунок.
Зробіть батьків своїми союзниками
Порада: Не бійтеся спілкуватися з батьками.
Батьки дійсно можуть стати вашими союзниками. Телефонуйте їм не тільки тоді, коли хочете поскаржитися на учня, а й щоб повідомити про його успіхи або ж просто, щоб сказати про те, якого хорошого дитини вони виховали.
Задавайте прості питання.
Порада: Задавайте учням прості питання, щоб допомогти їм відчути себе більш комфортно
Комментариев нет:
Отправить комментарий