среда, 15 ноября 2017 г.

7 трендів освіти!
Вже давно канула в лету відмовка "Немає можливості вивчити щось нове". Сучасні варіанти навчання настільки зручні, що навчитися програмуванню, іноземної мови, маркетингу, Нейроменеджмент і іншим речам можна просто онлайн. Те ж саме стосується і бізнес-освіти: 4 роки сидіти за партою вас ніхто більше не змушує. Хочете хороші знання і гнучкий графік - дотримуйтесь трендам нехай буде вам щастя.

Ті, хто ходить на англійську, помітили цей тренд ще років зо два тому. Структурований графік "Вівторок-четверг 19.00" - вже не модно. Зараз кожен студент може сам підбирати зручний час для занять і навчатися не на шкоду роботі.
Ще один приклад - онлайн-освіта. Ви можете переглянути лекцію, хоч в спортзалі на біговій доріжці, хоч в пробці в машині.
Вже довели, що слухач краще засвоює інформацію, адаптовану під його потреби. А ось індивідуальний підхід якраз і хороший тим, що до кожного студента викладач звертається окремо. І також окремо кожен студент може в онлайн-форматі задати питання.
Ми всі любимо, коли про складне розповідають просто. Як це зробити? За допомогою конкретного прикладу, захоплюючої історії. У новому році ще більше освіту буде йти в спрощення матеріалу через історії людей, приклади з фільмів або книг. Однак не всі розповіді - сторітеллінг.
Перш за все, розказані історії повинні перетинатися з життєвим досвідом. Наприклад, коли В'ячеслав Климов розповідає про ефективне клієнтоорієнтованому маркетингу на прикладі "Нова Пошта".
По-друге, будь-яка історія повинна мати логічне завершення, яке підштовхне слухачів до висновку. А ще важливо її якісно оформити, наприклад, у вигляді презентації або відео.
В освіті історії хороші тим, що мотивують і спонукають до дії.
*
Одна справа, коли ви навчаєтеся в неспішному темпі, "для себе", інша - коли ви кидаєте собі виклик, повністю віддаєтеся навчального процесу, виконуєте завдання, змагаєтеся з іншими учасниками челенджу, підтримуєте один одного і бачите прогрес. Оце круто. Як працює цей формат навчання, Анна Петрова перевіряла на своєму проекте Wake UP, в якому за рік пройшло близько десяти Челлендж по саморозвитку.
У нас зараз проходить Startup Challenge, і ми теж бачимо ефективність цього формату. При звичайному онлайн-навчанні сто чоловік б не так прагнули виконувати завдання і самостійно розбирати бізнес-планування. Але, коли вони бачать, що інші учасники вже виконали завдання і зробили звіт в закритій групі, це спрацьовує мотивацією, вони прискорюються:)
Людям просто набридають парти, класи, нехай навіть супер модернізовані, і дошка. Тому зараз лекції проходять і в коворкінг на кріслах-мішках, і в вільних просторах за чашкою кави, і в кафе за келихом вина. Мета - створити максимально комфортні умови освіти.
Ми в Startup Ukraine пішли далі і пропонуємо навчатися не просто в комфортній обстановці, а в сьогоденні релаксе, комфорт та атмосфері натхнення. Наприклад, наш осінній бізнес-табір Made in Ukraine проходив в готельному комплексі Edem Resort Medical & Spa у Львівській області. Учасники не лише систематизували свій бізнес і розробили стратегію, як вийти на новий рівень, а й круто відпочили в з'єднанні з природою. Це навчання, після якого не потрібен відпочинок.

Це вигідно для компаній, так як співробітників не потрібно відправляти вчитися в інше місто або звільняти від роботи на період підвищення кваліфікації. Більш того, такий формат навчання дозволяє співробітникам отримувати тільки необхідні знання пропускаючи ту інформацію, яка вже відома. Тобто, часу витрачається менше, грошей теж, результат вище.


Ще недавно за допомогою мобільних додатків можна було з легкістю вивчити, наприклад, англійську лексику і трохи пропрацювати граматику. У наступному році мобільний навчання вийде на новий рівень, з'явиться ще більше додатків для навчання з розширеним функціоналом. Ви будете проходити онлайн-перевірку знань, слухати аудіолекції і дивитися навчальні короткі відео або презентації де вам зручно.

Перевернуте навчання поєднало переваги традиційної освіти за партами і онлайн-освіти за гаджетами. Тільки ось різниця в тому, що лекції студенти дивляться вдома, а на заняттях в класі виконують домашнє завдання. Чому цей підхід більш ефективний, ніж традиційний? Перш за все, тому що практичні завдання виконуються разом з лектором та його підказками, а лекції ви можете дивитися в зручний час. При цьому, викладач буде бачити, скільки часу ви витратили на перегляд лекції, скільки затрималися на тому чи іншому слайді презентації. При виконанні практичного завдання ви працюєте в групі, відбувається інтерактивне взаємодія.

Комментариев нет:

Отправить комментарий