понедельник, 15 марта 2021 г.

ЦІКАВИЙ ДОСВІД 

Емпатія сучасного молодого поколінняСучасне молоде покоління дуже різноманітне, і щоб кожна людина почувала себе комфортно в цьому середовищі, оточення має приймати її. Лише тоді це суспільство буде здоровим. Однією з важливих навичок в такому середовищі є емпатія. Що це таке, чому емпатія нам потрібна та чим відрізняється від звичайної жалості, розкаже психологиня ГО “Безпечний світ” Анна Покровська.

Останні дослідження показали, що за 40 років рівень емпатії в дітей знизився. Спікерка пропонує розібратись у тому, чому це відбулось.

Що таке емпатія?

Емпатія — це наше розуміння та відгук на переживання іншої людини, орієнтовані на те, як сама людина відчуває та розуміє себе.

Емпатія  це складова розвитку особистості. Тобто, якщо людина цілісна та психічно розвинена  в неї повинна бути емпатія. Серед компонентів емпатії є дуже важливі для суспільства поняття, такі як співчуття, співпереживання, турбота про почуття іншої людини. Це те, що дає нам підстави почувати себе гідно та безпечно.

Як розвивається емпатія?

Спікерка розповідає, що емпатія виникає в людини з перших днів життя. Це первинна властивість для розвитку психіки. Коли одне немовля реагує на плач іншої дитини і так само починає плакати — це вже розвиток емпатії. У 9-10 місяців, коли дитина бачить на обличчях батьків біль або страх, вона вже співчуває та переживає за них. Далі вже емпатія підтримується завдяки грі, адже вона розвиває емоції, образне мислення, вчить дитину комунікації та соціалізації.

Фахівці вважають за краще говорити не про дзеркальні нейрони щодо емпатії, а про дзеркальний принцип роботи мозку. Тобто, коли ми спостерігаємо або уявляємо якусь подію, дію або поведінку людини, то в нашому мозку збуджуються ті ж самі різноманітні відділи мозку, які активізувалися б, якби ми самі відчули цей стан, відтворили рух або поводили себе подібним чином.

Емпатія зникає в тому суспільстві, в якому не розмовляють про почуття, в якому педагоги відсторонені від дітей.

Для того, щоб дізнатись більше про емпатію сучасного молодого покоління переходьте за посиланням та дивіться весь виступ Анни Покровської у четвертий день марафону — https://vseosvita.ua/marathon/tolerantna-osvita-zaporuka-zdorovoho-suspilstva-3.htm

Комментариев нет:

Отправить комментарий