понедельник, 18 января 2021 г.

Якими компетентностями має володіти вчитель: затверджено профстандарт педагога


Професійний стандарт втілює сучасний підхід до визначення переліку та опису загальних і професійних компетентностей вчителя.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства затвердило професійний стандарт за професіями «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти»«Вчитель закладу загальної середньої освіти»«Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста)»інформує МОН.

Професійний стандарт вчителя внесено до Реєстру професійних стандартів, його можна переглянути за посиланням.

Професійний стандарт втілює сучасний підхід до визначення переліку та опису загальних і професійних компетентностей вчителя. До загальних компетентностей увійшли громадянська, соціальна, культурна, лідерська та підприємницька.

До переліку професійних компетентностей увійшли: 

 1. мовно-комунікативна;

 2. предметно-методична;

 3. інформаційно-цифрова;

 4. психологічна;

 5. емоційно-етична;

 6. педагогічне партнерство;

 7. інклюзивна;

 8. здоров’язбережувальна;

 9. проєктувальна;

 10. прогностична;

 11. організаційна;

 12. оцінювально-аналітична;

 13. інноваційна;

 14. рефлексивна;

 15. здатність до навчання впродовж життя.

Документ також містить опис професійних компетентностей вчителя в розподілі за кваліфікаційними категоріями – спеціаліст, спеціаліст другої категорії, спеціаліст першої категорії, спеціаліст вищої категорії.

Професійний стандарт розроблено МОН спільно з Українським інститутом розвитку освіти за участі вчителів і директорів шкіл, фахівців, які здійснюють підготовку вчителів, підвищення їхньої кваліфікації та проводять сертифікацію вчителів, а також за підтримки проєктів «Навчаємось разом» і «Професійний стандарт вчителя нового покоління і кращі НУШ технології: у взаємодії між академічними спільнотами університетів і вчителями-практиками».

Професійний стандарт погоджено Національною академією педагогічних наук України та Профспілкою працівників освіти і науки України. У зв'язку із затвердженням нового професійного стандарту вчителя планується визнати таким, що втратив чинність, професійний стандарт «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти» 2018 року.Комментариев нет:

Отправить комментарий