четверг, 21 января 2021 г.

                              ДИСТАНЦІЙНЕ 

             НАВЧАННЯ

Стратегії ефективної роботи та відпочинку під час дистанційки

Ефективно працюємо та відпочиваємо в умовах дистанційної роботи.

Уже ні для кого не є таємницею той факт, що дистанційний урок потребує більш ретельної підготовки, ніж звичайний. Імпровізація, яка часто «лине» автоматично під час очного навчання не може залишатися такою ж безпосередньою під час дистанційної роботи. До того ж, найкраща імпровізація – та, яку ви ретельно спланували! А найкраще планування – виважене, прописане та системне.

Учитель розуміє, що кожний дистанційний урок може бути відкритим, адже по той бік екрану присутні батьки, а може навіть колеги й керівництво. Тому слід бути максимально сконцентрованими та готовими до будь-яких викликів. Часом постійне зосередження, надмірне хвилювання та нехтування відпочинком можуть призвести до знесилення та нервового перевантаження. 

Які стратегії допоможуть налагодити робочий процес, коли, здавалося б, сили вже вичерпані? Читайте у матеріалі!

Стратегії планування: організовуйте тиждень і зберігайте спокій

Існує багато способів планувати свою діяльність. Оберіть будь-який зручний для вас, головне – структурувати думки. Пропонуємо складати список справ щоп'ятниці. Так ви позбудетеся робочих думок під час відпочинку та зможете спланувати наступний тиждень.  

А щоб було ще простіше, варто розподілити завдання за категоріями - це дозволяє згрупувати їх за типами та легко розв’язати. 

  1. Довгострокові цілі. Часом в щоденній біганині ми нехтуємо цим пунктом. І даремно! Довгострокові цілі можуть «переходити» з одного тижня в інший. До речі, виконувати їх краще зранку.
  2. Роблю зараз. Є справи, які краще виконати негайно, аби не тривожитися та рухатися далі.
  3. Створюю. До третьої категорії слід віднести все, що вимагає від вас зосередженості та критичного мислення. Це може бути перевірка  домашніх завдань учнів, створення нових стратегій викладання тощо.
  4. Виконую з легкістю. Цей розділ можна наповнити механічними завданнями, які не потребують максимальної концентрації та великих розумових зусиль. Навколо гамірно, але ви маєте вільних 15 хвилин? Їх можна провести з користю.

Стратегії відпочинку: про особисті межі, природу та хобі

В. О. Сухомлинський зазначав, що діяльність учителя – це «робота серця й нервів». Іноді наша праця здається нескінченною, і перестати думати про неї буває дуже складно. Але педагогу необхідно відпочивати та розслаблятися. Адже щасливий і задоволений учитель – це щасливі і задоволені учні.

Інколи праця без відпочинку є своєрідним покаранням за невдалий планування свого часу. Тому нічні підготовки до уроку, перевірки домашніх завдань і пошук цікавих ідей – не завжди правильний вихід.

1. Встановлюємо особисті кордони

Ми можемо отримати повідомлення від учня в суботу з проханням «терміново написати як правильно: «особисті межі» або «особисті кордони», або електронного листа від колеги в неділю,

Чи потрібно відповідати всім і відразу? Звісно, ні! Ми любимо наших учнів, але ми також заслуговуємо на відпочинок. Домовтеся перш за все з собою – у вихідні ви недоступні. 

Як це реалізувати технічно? 

Встановіть auto reply (автоматичну відповідь) в електронній пошті. Для цього треба зайти в Налаштування. В кінці сторінки виберіть Vacation responder on (опція Автовідповідач), встановіть часові межі та введіть текст листа, який буде автоматично відправлятися всім, хто надсилає листа.

 

Також можна вимкнути сповіщення про вхідні листи та повідомлення. Це дуже легко зробити в налаштуваннях смартфону. Немає звукового сигналу – немає і потреби перевіряти телефон.

2. Надихаємося природою

Природа прекрасна завжди, головне – одягатися за погодою. Проводьте більше часу на свіжому повітрі. Це дуже корисно! Чи знали ви, що у Шотландії лікарі офіційно можуть прописувати своїм пацієнтам прогулянки на природі? Ми не у Шотландії, тож пропишіть їх собі самостійно! Переваги очевидні: зменшується тривожність, знижується тиск, ми відчуваємо себе щасливішими, а наш мозок звільняється від нав'язливих думок. Відпочинок на природі гарантує відмінний настрій, перезавантаження та підзарядку.

3. Хобі

 

«Людина без хобі – це робот, який «співає» одну й ту ж пісню кожен день», вважав Л. Д. Ландау. Тому пропонуємо вам «змінити платівку» та підзарядитися новими навичками. Це може бути будь-що, від чого ви отримуєте задоволення: спорт, рукоділля, мистецтво, збирання пазлів, колекціонування тощо. Навіть якщо ви зовсім не маєте часу – перетворіть щоденні рутини на захопливе хобі! Під час дистанційки ви точно довго працюватимете за комп’ютером, тому зміна активності і навантаження з інтелектуального на більш прикладне вкрай важливі. 


Бажаємо вам отримувати насолоду від відпочинку та роботи. Бережіть себе!

Комментариев нет:

Отправить комментарий