понедельник, 11 января 2021 г.

 

ІННОВАЦІЙНІ ОСВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ

11 освітніх трендів 2021 року

2020 рік радикально змінив усі сфери життя, в тому числі освіту. З одного боку він створив безпрецендентні проблеми з пошуку альтернативних форм навчання. А з іншого – став епохою стрімкого розвитку цифрових освітніх технологій. А що ж наступний рік? За всіма прогнозами він стане роком революційних інновацій у навчальному процесі. Давайте поговоримо про освітні тенденції, на які слід звернути увагу в 2021 році.

1. Персоналізоване навчання

Кожен учень – індивідуальність зі своїми сильними та слабкими сторонами. Персоналізоване навчання враховує унікальні особливості дитини та її потенціал, сприяє підвищенню мотивації та активності. Учень отримує можливість планувати власну освітню траєкторію, вибирати навчальні цілі, працювати індивідуально чи в групі. Дитина самостійно керує часом і темпом навчання, вибирає завдання, способи їхнього вирішення і перевірки. Це все дуже зручно, до того ж такий підхід позитивно впливає на навчальні результати. Саме тому персоналізоване навчання стане головною тенденцією 2021 року.

2. Проєктне навчання

Недаремно за проєктним навчанням закріпилася слава найефективнішого методу! Ця форма роботи сприятиме не лише поповненню бази знань, а і формуванню вмінь працювати з інформацією та використовувати її на практиці. Учні не просто сидять і пасивно слухають, а співпрацюють, активізують критичне і творче мислення, покращують комунікативні навички. Це дієвий спосіб підвищити мотивацію та, як наслідок, рівень досягнень.

3. Мікронавчання

Учням покоління Z складно сприймати інформацію у великих обсягах, тому в 2021 світ зробить ставку на мікронавчання. Це спосіб подачі навчального матеріалу у вигляді невеликих навчальних блоків. Кожен елемент має дуже конкретний зміст, а на його вивчення відводиться мінімум часу. Мікронавчання дає вчителям велику свободу вибору, а також можливості для індивідуалізації методів та інтерактивних технік. Короткі вікторини, відео, міні-ігри, інфографіки та анімація допоможуть без проблем запам'ятати будь-яку інформацію.

4. Гейміфікація і ігрове навчання

Гейміфікація – один із найцікавіших трендів освітніх технологій. Це навчання через розваги та ігри, які дозволяють зробити навчання ефективнішим та цікавішим. Ігрові механіки неабияк мотивують учнів виконувати домашнє завдання, вирішувати тести, розуміти складні теми й загалом краще орієнтуватися у вивченому матеріалі.

5. Соціальне та спільне навчання

Спільне навчання – це співпраця між людьми в різних режимах, таких як форуми, неформальні бесіди, обмін досвідом та навчальні гуртки. Соціальне навчання є ефективним і дієвим завдяки безлічі платформ та онлайн-інструментів. А оскільки такий освітній процес є максимально прозорим, це спонукає учнів долати свої страхи перед пошуком нових знань.

6. Імерсійна освіта

Поєднання різних стилів і підходів до навчання – ще одна тенденція в освіті, на яку слід звернути увагу в 2021 році. А саме – на віртуальну та доповнену реальність. Наприклад, урок історії може пройти у форматі подорожі крізь століття. Під час такої пригоди учні на власні очі зможуть побачити, яким був світ тисячі і навіть мільйони років тому. Такі методи покращують поведінку і атмосферу в класі, надихають дітей вчитися краще, а ще на такий урок точно прийдуть всі!

7. STEM

У 2021 році продовжуватиметься активний розвиток одного із головних освітніх трендів – STEM. А все тому, що саме він допомагає розвивати навички ХХІ століття, вдало поєднує теорію та практику, зв’язує шкільні знання з реальним життям та створює фундамент для професій майбутнього. Зрештою, STEM, а також STEAM та STREAM просто цікаві!

8. Свобода вибору

Якщо ми змушуватимемо учнів виконувати завдання, які їм не подобаються, то чи варто сподіватися на високі навчальні результати? Тому актуальною тенденцією майбутнього є свобода вибору. Як реалізувати такий підхід? Тут не обійтися без гнучкого навчального плану. Наприклад, учні можуть отримати можливість самостійно обрати навчальний предмет, який їх цікавить, а також методи засвоєння нових матеріалів і розв’язання задач. Такий підхід сприяє розвитку творчих здібностей та критичного мислення.

9. Штучний інтелект

Штучний інтелект залишатиметься тенденцією номер один ще довгі роки. І тепер він піде до освіти! Штучний інтелект сприятиме персоналізації навчального процесу, створенню індивідуальних освітніх траєкторій, оцінюванню компетентностей здобувачів освіти та навіть зможе надавати дітям рекомендації щодо подальшого навчання. Зовсім скоро поруч із «розумним будинком» та «розумним містом» з’явиться поняття «розумна школа». І це неймовірно!

10. Віртуальна реальність

Віртуальна реальність – це дивовижно та захопливо. А ще її зовсім не обов'язково реалізовувати тільки за допомогою 3D. Її можна створити на основі світлин або відео! У будь-якому випадку віртуальна реальність стане цікавим і корисним досвідом, і точно зацікавить учнів.

11. Цифровізація

Інформація знаходить новий дім. Сучасним учням набагато зручніше знаходити, читати і зберігати навчальні матеріали в цифровому форматі. Електронні книги та підручники, навчальні посібники – все це неймовірно зручно, а ще вони завжди під рукою.

 

Всеукраїнська школа онлайн

Відеоуроки, тести та завдання для школярів 5-11 класів

Всеукраїнська школа онлайн — це платформа для дистанційного та змішаного навчання учнів 5-11 класів та методичної підтримки вчителів.

Мета Всеукраїнської школи онлайн — забезпечити кожному українському учневі та вчителю рівний, вільний і безоплатний доступ до якісного навчального контенту.

Платформа містить відеоуроки, тести та матеріали для самостійної роботи з 18 основних предметів: українська література, українська мова, біологія, біологія та екологія, географія, всесвітня історія, історія України, математика, алгебра, алгебра і початки аналізу, геометрія, мистецтво, основи правознавства, природознавство, фізика, хімія, англійська мова та зарубіжна література.

Діти зможуть користуватися платформою як для навчання під час карантину, так і для ознайомлення з темою, яку пропустили у школі через хворобу або з інших причин. Для вчителів розроблені рекомендації для проведення змішаного та дистанційного навчання за допомогою навчальних матеріалів платформи.

Платформу створено Громадською спілкою «Освіторія» на замовлення Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства освіти і науки України та державної установи «Український інститут розвитку освіти», за підтримки Швейцарії в межах Швейцарсько-українського проєкту DECIDE, який виконується Консорціумом ГО DOCCU та PH Zurich.

З метою покращення доступності навчального контенту для широкого загалу користувачів, в тому числі для дітей з особливими освітніми потребами, ЮНІСЕФ долучився до організації навчань для авторів уроків та забезпечив експертний супровід з питань інклюзивності.

Посилання на сайт: https://lms.e-school.net.ua/?fbclid=IwAR0KhbyWnmEMq3SPyvUMe9A0xDbEI56KYgbVLeisdS7XvHqZOFlFkdGMjBM

Комментариев нет:

Отправить комментарий