вторник, 16 июня 2020 г.


Підсумки тижня в освіті: головні події


Мандзійрішення про ДПА у Києві є перевищенням повноважень. Київська міська державна адміністрація перевищила власні повноваження, ухвалюючи рішення про звільнення випускників шкіл столиці від проходження державної підсумкової атестації.
Пункти ЗНО забезпечать необхідними засобами захисту. Міністерство освіти спільно з Групою Нафтогаз, ЮНІСЕФ Україна та Посольством Швейцарії в Україні забезпечать пункти проведення зовнішнього оцінювання необхідними засобами захисту.
40% українських шкіл не мають якісного Інтернету. Лише 60% українських шкіл мають підключення до Інтернету за допомогою оптоволоконних технологій, що дозволяє учням та вчителям отримувати необхідний для навчання контент та ефективно працювати онлайн.
Президент назвав кандидатів на посаду міністра освіти. Володимир Зеленський назвав кандидатів на посаду міністра освіти та науки. Він повідомив, що на посаду міністра освіти претендує, зокрема, ректор Чернігівського технологічного університету Сергій Шкарлет.
ЗНО в магістратуру пройдуть понад 100 тисяч осіб. Для участі у вступних іспитах для навчання у магістратурі цього року зареєструвалось 101 273 особи. Понад 26 тисяч учасників складатимуть тести у столиці України. Тестування вступників відбудеться 1 та 3 липня.
Розпочалась робота центрів «Донбас-Україна». Розпочали свою роботу освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна», звернувшись до яких вступники з тимчасово окупованих територій зможуть вступати без ЗНО до українських університетів.
Проректора одного з вишів затримали на хабарі 220 тисяч. Правоохоронці встановили, що за вступ іноземців до університету та вирішення питання щодо одержання віз, що дають їм дозвіл для в’їзду на територію України, освітянин вимагав 224 тисячі грн.
Уряд оновив правила формування регіонального замовленняПланується, що заклади професійної, фахової передвищої та вищої освіти вже з вересня готуватимуть прогнози для навчання студентів і учнів за кошти регіонального замовлення за оновленими правилами.
МОЗ готує рекомендації для відкриття дитячих таборів. Міністерству охорони здоров'я необхідно ще декілька днів, щоб надати рекомендації з відкриття дитячих літніх таборів. У цьому році кількість дітей, які будуть відправлені на відпочинок, складає близько 1 млн 200 тисяч осіб.
Підстав для звільнення учнів від ДПА немає, - Мандзій. За словами в.о. міністра освіти, проведення державної підсумкової атестації у формі ЗНО є єдиним процесом, що передбачений законом «Про повну загальну середню освіту». Тому підстав для звільнення учнів від ДПА немає.
На Тернопільщині інструкторів ЗНО протестують на коронавірус. На Тернопільщині всі працівники, які будуть долучені до проведення зовнішнього оцінювання, пройдуть ПЛР-тестування. У разі потреби в області готові протестувати навіть учасників тестування.
Затверджений порядок подання онлайн заяв до вишів. МОН затверджений Порядок подання заяв до вишів в електронній формі. Документом визначений механізм подання заяв про вступ абітурієнтами, які вступатимуть до закладів фахової передвищої та вищої освіти.
УЦОЯОна пробне ЗНО учасники мають приходити в маскахКожен учасник пробного зовнішнього незалежного оцінювання повідомлений про необхідність одягнення захисних масок чи респіраторів для допуску в пункти пробного тестування.
УЦОЯОчерез ЗНО випускники підтвердять факт здобуття освіти. За словами в.о. директора УЦОЯО Валерія Бойка, зовнішнє незалежне оцінювання є дієвим підґрунтям для визначення результатів державної підсумкової атестації.
Діти під час ЗНО перебуватимуть в безпечнішому місці, - УЦОЯО. У Центрі оцінювання наголошують, що діти, прибувши на пункти зовнішнього незалежного оцінювання, перебуватимуть у найбезпечнішому місці з точки зору вжиття всіх необхідних епідеміологічних заходів.

Комментариев нет:

Отправить комментарий