воскресенье, 19 мая 2019 г.

ОСВІТА.UA

Підсумки тижня в освіті: головні події

Стартувала реєстрація на ЗНО в магістратуру. 13 травня розпочалась реєстрація для складання вступних іспитів для вступу на навчання до магістратури. Реєстрацію здійснює приймальна комісія одного з закладів вищої освіти, у якому вступник бажає брати участь у конкурсному відборі.
Національні виші будуть підтверджувати свій статус. Міносвіти розроблений проект правил оцінювання закладів вищої освіти з метою надання або підтвердження статусу національного. Оцінювання здійснюватиме Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти.
ЗНО у магістратуру відбудеться і липня. Основна сесія єдиного вступного іспиту з іноземної мови буде проведена 2 липня. Проведення єдиного фахового вступного випробування з права та загальних правничих компетентностей відбудеться 4 липня.
У бюджеті відсутні кошти на підвищення зарплат освітян, - МОН. У відомстві повідомили, що у бюджеті відсутні кошти на виконання статті 61 закону «Про освіту», якою передбачено, що посадовий оклад педпрацівника найнижчої категорії встановлюються в розмірі трьох мінімальних зарплат.
У МОН розробили положення про конкурс WorldSkills Ukraine. Документ визначає порядок організації та проведення Всеукраїнського конкурсу, метою проведення якого має стати популяризація робітничих професій та професійна орієнтація молоді.
Рада зробила крок до закону Про фахову передвищу освіту. Парламент прийняв за основу проекту закону «Про фахову передвищу освіту». Метою законопроекту є визначення ключових засад, на яких має ґрунтуватися державна політика щодо фахової передвищої освіти.
На Київщині планують скорочувати вчителів-пенсіонерів. У Київській обласній державній адміністрації мають намір зменшити кількість педагогічних та керівних кадрів пенсійного віку у школах. Відповідний пункт міститься у Програмі розвитку системи освіти області.
Доступ до Scopus отримають усі бюджетні виші. Усі українські державні та комунальні виші та наукові установи незалежно від відомчого підпорядкування отримають підключення до міжнародних баз даних Scopus та Web of Science за кошти держбюджету.
Опублікована дорожня карта учасника ЗНО. Напередодні початку основної сесії тестування Освіта.ua пропонує учасникам тестування електронну збірку «Дорожня карта учасника ЗНО», що містить основну інформацію про проведення зовнішнього оцінювання в Україні.
Вступникам необхідно підтвердити сільський коефіцієнт. Абітурієнтам, які мають право на сільський коефіцієнт, треба буде підтвердити це довідкою про реєстрацію місця проживання. Разом з тим, МОН зняло обмеження щодо необхідного терміну реєстрації у селі для нарахування коефіцієнту.
МОН представило новий Порядок про інклюзивне навчання. Порядок визначає вимоги до організації інклюзивного навчання у школах з метою реалізації права осіб з особливими освітніми потребами на загальну середню освіту, наближену до місця проживання, їх соціалізацію та інтеграцію в суспільство.

Комментариев нет:

Отправить комментарий