четверг, 18 апреля 2019 г.

Всеосвіта

Намалюй свій урок! Розповідаємо про скрайбінг

Записи та схеми, які вчитель малює на дошці під час викладання, полегшують засвоєння нового матеріалу. Такий відеоряд, створений спеціальними засобами, має окрему назву – «скрайбінг».
Вчительський лексикон поповнився новим словом – «скрайбінг». Це метод пояснення чи розповіді, під час якого можна створювати схематичні малюнки, що ілюструють ключовий зміст сказаного. За допомогою скрайбінгу можна донести будь-яку інформацію у форматі, максимально зрозумілому і привабливому для дітей або дорослих слухачів. Для його створення використовують малюнки, схеми, ключові слова, діаграми, анімовані зображення тощо. Найчастіше йдеться про відеоскрайбінг — короткі відео, намальовані за допомогою спеціальних програм.
Ось, для прикладу, скрайбінг, створений AsapScience і перекладений освітнім проектом «Цікава наука».
Як втілити ідею?
Як відомо, суху теорію з підручнику, діти засвоюють не дуже добре. Щоб новий матеріал вони хапали «на льоту», наука повинна бути цікавою. А якщо запропонувати їм теоретичну інформацію переосмислити та подати у формі розповіді з яскравими наочними малюнками, простими прикладами і цікавими фактами?  Можна не сумніватися, після того, як вони самі це придумають та втілять, матеріал буде зрозумілим та запам'ятається міцно. Так, як скрайбінг-презентація «Частина мови — іменник» дозволить легко засвоїти цей розділ мовознавства.
Автори методики стверджують, що за допомогою скрайбінгу можна візуалізувати що завгодно, навіть складну математичну теорію або нудний матеріал параграфа з будь-якого підручника. Придумайте яскравих анімованих героїв та створіть справжній пізнавальний мультфільм на будь-яку тему (наприклад, правило з мови, зміст хімічної реакції, математичну теорему тощо).
 Етапи створення скрайбінгу 
  •  Обґрунтування ідеї. Головне: ідея відео потрібна актуальна і зрозуміла, а її пояснення — вичерпне і підкріпленефактами.
  •  Розподіл навантаження між учасниками робочої групи.  Якщо проект задуманий як командний, це необхідно, щоб кожен чітко знав свої завдання і обов'язки.  А також розумів, за що відповідає.
  •  Створення сценарію.  Запропонуйте школярам розробити план розповіді, прописати всі репліки і продумати всі аргументи та візуальні образи, які будуть використовуватися на кожному з етапів.
  •  Вибір програми. Необхідно ознайомитися з можливостями, перевагами і недоліками інтернет-інструментів для створення скрайбінгу та обрати оптимальний варіант. Можемо рекомендувати для роботи такі програми: PowToonSparkol VideoScribeMoovly та Vyond.
  •  Вибір заготовок.  На цьому етапі доцільно дібрати шаблони та замальовки, які будуть використані під час монтажу.
  •  Монтаж.  Завершальний крок – скомпонувати і змонтувати сюжетні складові в єдиний відеоряд, а також перевірити, чи достатньою мірою образи відтворюють теоретичний зміст, а наведені докази  аргументовані і переконливі.


Комментариев нет:

Отправить комментарий