Всеосвіта
Намалюй свій урок! Розповідаємо про скрайбінг
Записи та схеми, які вчитель малює на дошці під час викладання, полегшують засвоєння нового матеріалу. Такий відеоряд, створений спеціальними засобами, має окрему назву – «скрайбінг».
Вчительський лексикон поповнився новим словом – «скрайбінг». Це метод пояснення чи розповіді, під час якого можна створювати схематичні малюнки, що ілюструють ключовий зміст сказаного. За допомогою скрайбінгу можна донести будь-яку інформацію у форматі, максимально зрозумілому і привабливому для дітей або дорослих слухачів. Для його створення використовують малюнки, схеми, ключові слова, діаграми, анімовані зображення тощо. Найчастіше йдеться про відеоскрайбінг — короткі відео, намальовані за допомогою спеціальних програм.
Ось, для прикладу, скрайбінг, створений AsapScience і перекладений освітнім проектом «Цікава наука».
Як втілити ідею?
Як відомо, суху теорію з підручнику, діти засвоюють не дуже добре. Щоб новий матеріал вони хапали «на льоту», наука повинна бути цікавою. А якщо запропонувати їм теоретичну інформацію переосмислити та подати у формі розповіді з яскравими наочними малюнками, простими прикладами і цікавими фактами? Можна не сумніватися, після того, як вони самі це придумають та втілять, матеріал буде зрозумілим та запам'ятається міцно. Так, як скрайбінг-презентація «Частина мови — іменник» дозволить легко засвоїти цей розділ мовознавства.
Автори методики стверджують, що за допомогою скрайбінгу можна візуалізувати що завгодно, навіть складну математичну теорію або нудний матеріал параграфа з будь-якого підручника. Придумайте яскравих анімованих героїв та створіть справжній пізнавальний мультфільм на будь-яку тему (наприклад, правило з мови, зміст хімічної реакції, математичну теорему тощо).
Етапи створення скрайбінгу
Комментариев нет:
Отправить комментарий