понедельник, 8 октября 2018 г.

На замітку!

Лише мала частина подій нашого життя залежить від волі випадку, в іншому ми самі вирішуємо, як пройде день. Так говорить американський письменник Стівен Кові, назвавши це принципом 90/10. А роботу цього принципу він показав за допомогою простого прикладу.
Сьогодні ми ділимося з вами невеликим розповіддю про дії правила 10/90 в повсякденному житті.
Справа в тому, що 10% подій в нашому житті ми ніяк не можемо контролювати. Чи не можемо запобігти поломку приладу, яким користуємося, вплинути на затримку рейсу літака або регулювати червоне світло світлофора. Але ми можемо контролювати свою реакцію на ці події.
Решта 90% подій - це результат нашої реакції. Результат того, як ми себе поводимо в неконтрольованої і стресовій ситуації.
Ви снідаєте зі своєю сім'єю. Ваша дочка ненавмисно перекинула чашку з вашим кави прямо на вашу сорочку. Ви схоплюєтеся і кричите на дочку, обзиваючи її тюхтієм. Дорікаєте свою дружину за те, що вона поставила чашку дуже близько до краю стола. Ви несете в спальню, щоб переодягнутися, а після повернення бачите заплакану доньку, яка не закінчила свій сніданок і не зібрала речі для школи.
В результаті вона не встигає на шкільний автобус. Ваша дружина поспішає на роботу, і ви везете дочку в школу на своїй машині. Оскільки ви спізнюєтеся, то мчимо, порушуючи правила дорожнього руху. Прийшовши на роботу із запізненням, ви виявляєте, що забули вдома потрібні папери. Ваш день почався жахливо і продовжується у такому самому дусі. Ви чекаєте не дочекаєтеся, коли він закінчиться. Прийшовши додому, ви бачите, що дружина і дочка в поганому настрої. У ваших стосунках спостерігається напруга.

Комментариев нет:

Отправить комментарий