четверг, 4 октября 2018 г.

Уряд схвалив Концепцію розвитку громадянської освіти

Кабінет Міністрів схвалив Концепцію розвитку громадянської освіти в Україні. Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки.
Документ визначає шляхи, за якими має проходити розвиток громадянських компетентностей людини.
В освітньому відомстві зазначають, що головними завданнями громадянської освіти в Україні є правова освіта, яка допоможе людині зрозуміти, як використовувати свої права та громадянська активність, що має заохочувати впливати на процеси прийняття рішень як на загальнодержавному, так і на локальному рівнях.
Концепція також узагальнено фіксує перелік знань, умінь та навичок, якими має оволодіти людина на кожному з рівнів освіти. Наприклад, документ визначає, що випускник школи має розуміти засади здорової конкуренції, уміти нести відповідальність за свої вчинки, мирно вирішувати конфлікти, захищати свої права, відстоювати власну позицію тощо.
Натомість, під час навчання у виші, людина має засвоїти принцип верховенства права. Серед інших завдань - формування здатності зберігати культурні та наукові цінності, а також примножувати їх.
«Ще з минулого навчального року ми запровадили наскрізні змістові лінії у шкільних програмах для 5-9 класів, однією з яких є громадянська відповідальність. Водночас Концепція громадянської освіти передбачає низку змістових ліній, які поступово впроваджуватимуться у навчальний процес. Серед них: медіаграмотність, критичне мислення, волонтерська діяльність, участь у веденні державних справ», - зазначає міністр освіти Лілія Гриневич.
Концепція передбачає, що засади громадянської освіти мають застосовуватися у різних видах освіти - формальній, неформальній, інформальній.
Так, у формальній освіті громадянські компетентності здобуваються під час навчання у школі або у позанавчальній діяльності. Оскільки у неформальній освіті здобуття компетентностей буде проходити у позашкільний час, реалізація Концепції проходитиме у співпраці з закладами культури, соціального захисту, відділами туризму, молоді та спорту. Інформальна освіта передбачає умови для громадянської самоосвіти через включення її ідей у громадські простори - наповнення бібліотек та музеїв, парки, сквери тощо.

Комментариев нет:

Отправить комментарий