среда, 15 июня 2022 г.

 
ІННОВАЦІЙНІ ОСВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ

Технологія майндмепінгу з додатком Coggle

    Використання ментальних карт у навчальному процесі є досить результативним, адже вони сприяють ефективному конспектуванню лекцій, кращому запам’ятовуванню матеріалу, підготовці матеріалу з певної теми, допомагають розв’язувати творчі завдання, проводити тренінги.

   Технологію ментальних карт можуть використовувати як учні, так і викладачі. Наприклад, за допомогою ментальних карт можна розробляти план заняття, чи виступу.

   Майндмеппінг — це техніка зручного запису та систематизації інформації.

    Ментальні карти використовують для створення, візуалізації, структуризації й класифікації ідей, а також як засіб для навчання, організації діяльності, розв’язування задач, ухвалення рішень, під час написання статей.

     Ментальна карта (або карта розуму, карта пам’яті, інтелект-карта, англ. Mind map) — це діаграма, на якій відображено слова, ідеї, завдання або інші елементи, розташовані радіально навколо основного слова або ідеї.

     В основі цієї техніки — принцип «радіантного мислення», що є різновидом асоціативного мислення. Відправним пунктом побудови асоціацій є центральний об’єкт. Подібний спосіб запису дає змогу карті пам’яті необмежено збільшуватися й доповнюватися.

     Засновником терміна «ментальна карта» був Девід Осубел. У подальшому вчення було розвинуто у працях Джозефа Новака та Тоні Бьюзена. Останній писав, що інтелект-карти «є зовнішню «фотографію» складних взаємин думок у конкретний момент часу.

Ментальна карта «Загальна характеристика Сонячної системи»

Детальніше за посиланням

Комментариев нет:

Отправить комментарий