среда, 15 июня 2022 г.

 

ПСИХОЛОГІЯ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ


🙄Невизначеність, яку зараз відчуває більшість з нас, може дуже виснажувати і пригнічувати. Тому сьогодні хочемо приділити увагу важливій темі: що ми можемо робити у цій ситуації, щоб підтримати себе.

👉Ось декілька простих кроків:

💟Спілкування з близькими💟
По можливості бачитися, підтримувати одне одного, або знаходячись далеко одне від одного лишатися на зв'язку - зараз це вкрай важливо

🤸‍♀️Бути фізично активними🤸
Пробіжка, зарядка або прогулянка важливі не тільки для нашого фізичного здоров'я, але і для психічного, адже вони пов'язані

🪐Отримувати нові знання та навички💫
Так, не у всіх зараз є на це час. Але якщо є така можливість, то подумайте, що було би вам цікаво? І спробуйте навчатись. Здобуття нових навичок дає відчуття впевненості і мети. Це може бути вивчення іноземної мови, хендмейд, кулінарія, малювання, будь що, що вас зацікавить

🤗Допомога іншим🤝
Турбота про когось, прояви доброти допомагають почуватися краще. Це може бути волонтерська діяльність, або допомога комусь, хто поруч: родичу, другові або сусіду.😬 Коли ми стресуємо, наше дихання стає швидким і поверхневим. Через це ми сильніше напружуємося. Давайте навчимося дихати так, щоб розслабити тіло, заспокоїтися і звільнитися від зайвих думок.

👍 Ось невеличка вправа:

1. 🧍‍♂️ Розслабляємо тіло
Потрусіть руки та ноги. Розслабте їх. Підніміть плечі та відведіть назад. Зробіть повільні нахили голови вліво-вправо.

2. 🎈 Дихаємо животом
Покладіть одну руку на живіт, а іншу - на грудну клітину. Спочатку видихаємо усе повітря. Тепер глибоко вдихайте животом, спостерігаючи як надувається ваш живіт, ніби повітряна кулька. Потім видихаємо, спостерігаємо як здувається живіт. Повторюємо декілька разів, якщо можете, вдихайте носом і видихайте ротом.

3. 🐌 Сповільнюємо дихання
Тепер робимо повільний вдих животом упродовж 3 секунд, потім затримуємось на 2 секунди, і повільно видихаємо упродовж 3 секунд. Повторюємо протягом 1 хвилини. Можете навіть заплющити очі, якщо хочеться.
☝️ Не потрібно переживати про те, чи вдається вам чітко дотримуватися таймінгу. Голове - сповільнювати дихання та дихати саме животом.

👌 Потренуйтеся виконувати цю техніку. Використовуйте її, коли відчуваєте себе напруженим, або виконуйте її разом з людиною у стані стресу, щоб допомогти їй заспокоїтися.

Бережіть себе. Піклуйтеся про психічне здоров’я 💙  

Посилання на інформацію


Комментариев нет:

Отправить комментарий