понедельник, 7 февраля 2022 г.

                                  ПІДСУМКИ ТИЖДНЯ В ОСВІТІ:                                              ГОЛОВНІ ПОДІЇ

Моніторинг працевлаштування випускників закладів вищої та фахової передвищої освітиКоманда Міністерства освіти і науки України у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України та Пенсійним фондом України вперше реалізувала моніторинг працевлаштування випускників закладів вищої та фахової передвищої освіти.

Відсоток зайнятості серед випускників ЗВО становить майже 59%. Для різних освітніх рівнів показник коливається від 50 (бакалавр) до 72 (спеціаліст) відсотків. Варто зазначити, що в період з 1 листопада 2017 до 30 жовтня 2018 року продовжили навчання для здобуття наступного рівня освіти або іншої спеціальності майже 63% молодших спеціалістів і понад 73% бакалаврів.

Найвищі показники зайнятості властиві фахівцям у сфері медицини, цивільного захисту та пожежної безпеки. Найгірші показники мають фахівці морської справи та сфери інформаційних технологій, які не роблять пропорційного внеску у формування бюджетів і пенсійної системи України.

Показники працевлаштування будуть враховані в 2022 році при формульному розподілі бюджетного фінансування між ЗВО. Найвищі показники властиві випускникам північно-східного регіону (Сумська, Чернігівська, Київська області). Низькі показники демонструють Чернівецька область, Луганська та Івано-Франківська. 

Посилання

Відбулося засідання Атестаційної колегії МОН


Одним із розглянутих під час засідання Атестаційної колегії питань стало виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду, яким:

  • скасовано наказ МОН від 24 вересня 2020 року №1188 у частині скасування рішення спеціалізованої вченої ради ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет МОЗ України» про присудження О. О. Адамович наукового ступеня кандидата медичних наук, відмови у видачі диплома кандидата медичних наук і в частині висловлення зауважень учасникам атестації;
  • зобов’язано Міністерство освіти і науки України затвердити рішення спеціалізованої вченої ради К 76.600.01 ВДНЗ України «Буковинського державного медичного університету МОЗ України» від 05 червня 2019 року про присудження наукового ступеня кандидата медичних наук О. О. Адамович. 

ВРУ прийняла за основу зміни до Закону України


Верховна Рада прийняла за основу Закон України щодо внесення змін до ЗУ «Про повну загальну середню освіту». Зміни регламентують розширення спектру послуг, які надають заклади загальної середньої освіти, зокрема, оздоровчі. Прийняття Закону розширить можливості діючих санаторних шкіл для майбутньої трансформації.

«Розширення спектру послуг – ще один крок до створення інклюзивного та безбар’єрного освітнього середовища, який дасть змогу дітям з особливими освітніми потребами отримувати оздоровчі та профілактичні послуги одночасно з освітніми», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Документом передбачено включення «оздоровчо-профілактичних підрозділів» до структурних підрозділів у складі ЗЗСО та затвердження Кабінетом Міністрів порядку надання послуг такими підрозділами. Передбачається також відтермінування зміни типу закладів для санаторних шкіл до 1 липня 2024 року.

Посилання

Комментариев нет:

Отправить комментарий