вторник, 4 февраля 2020 г.

ОСВІТОРІЯ
П’ять пріоритетних принципів забезпечення сталого розвитку на національному, регіональному і місцевому рівні
Класичний бюрократичний підхід до Порядку денного-2030 — це сприйняття його як простого переліку 17 цілей та 169 завдань, які можуть бути визначені до виконання різним державним структурам, що відповідно закріплюються як виконавці тієї чи іншої цілі.
Однак важливим є усвідомлення більш широкого контексту Порядку денного — 2030 та необхідності інтегрування останнього в діяльність усіх і кожного окремо органів державної влади всіх рівнів та органів місцевого самоврядування. До того ж, є низка принципів, які мають бути пріоритетними для всіх:
• Перший. Не залишити нікого осторонь, що означає здатність ідентифікувати потреби тієї частини населення (а разом ідентифікувати і географічні райони), які відстають у досягненні загальних стандартів, як-от доступні освіта, інформація, охорона здоров’я, послуги, інфраструктура тощо. Це вимагає принципово іншого підходу до збору даних та статистики, відмови від середнього значення — до речі, головного меседжа Глобальної доповіді про стан людського розвитку за 2019 рік.
• Другий. Задовільнити базові потреби найбідніших у першу чергу. Принцип зменшення нерівності та увага в першу чергу тим, хто залишився осторонь, є центральним у Порядку денному-2030. Зокрема, для України це є вирішення проблеми крайньої бідності, забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб та населення, яке постраждалого від подій на Сході України, а також більш рішуче забезпечення всебічних можливостей для людей із інвалідністю.
• Третій. Гендерна рівність та розширення прав і можливостей жінок. Цей пріоритет є наскрізним в усіх цілях сталого розвитку. І починається він з деагрегації статистичних даних за статтю, розкриваючи глибинні причин дискримінації, як-от стереотипи в суспільстві та насильство над жінками. Без досягнення повної гендерної рівності ми не зможемо досягти сталого розвитку.
• Четвертий. Він вочевидь розкриває переважно прихований вплив економічної та адміністративної діяльності на клімат і довкілля. Неможна й далі не помічати стан планети. Очевидною є нагальна потреба переходу до економіки замкненого циклу або циркулярної економіки, яка вже не розглядає природу як щось зовнішнє. Це особливо актуально в контексті розвитку бізнесу, створення робочих місць, розвитку інфраструктури та виробництва енергії тощо.
• П’ятий і, можливо, найголовніший принцип — кожен із нас може зіграти свою роль. Почни зміни з себе, мотивуй своїм прикладом інших до змін. Зроби свій вибір у якості споживача товарів або послуг, чи у якості виборця — члена громади. Є багато способів поширення інформації, підвищення обізнаності, посилення мотивації до дій і змін.
Більше тут:

Комментариев нет:

Отправить комментарий