понедельник, 24 февраля 2020 г.

                               САМООСВІТА

Боротьба з професійним вигоранням: 15 порад учителю

Поради для педагогів від американських колег, які стикалися з професійним вигоранням.
Згідно з дослідженнями Інституту освітньої політики (Learning Policy Institute), щороку близько 8% учителів звільняються з роботи. Особливо це стосується молодих фахівців, з яких близько 40% йдуть з професії впродовж перших п'яти років. Причини звільнення різні: відсутність адміністративної підтримки, складності з тестуванням, незадовільні умови праці чи професійне вигорання.
Американська журналістка Каралі Адамс попросила кількох учителів поділитися корисними порадами, які допоможуть боротися із щоденним стресом і запобігти професійному вигоранню.

1. Знайдіть людину, якій зможете розповідати про проблеми

Джулі Енн Оуенс-Берч, доцентка педагогічного коледжу Університету Конкордії в Портленді, вважає, що хороші відносини з колегами допомагають відчувати себе в безпеці. А Меган Матіс, вчителька англійської мови у середній школі в Карлайлі, штат Пенсільванія, радить не прикидатися, що все прекрасно. Краще знайти колегу, якому ви будете довіряти і обговорювати професійні невдачі. Можливо, у цієї людини були схожі проблемі і вона допоможе вам знайти вихід.

2. Використовуйте тайм-менеджмент і намагайтеся знайти балансу між роботою та особистим життям

Під час уроку або роботою над шкільним проєктом легко забутися і втратити відчуття часу. Наприклад, ви планували впоратися із завданням за 15 хвилин, але не помітили, як минула година. Якщо з вами такі ситуації часто трапляються, краще скористайтеся порадами з тайм-менеджменту. Так, вам хочеться бути чудовим учителем, але дотримуватися балансу між особистим життям і роботою дуже важливо. Це допоможе впоратися зі стресом у важкі періоди життя. 

3. Виділіть час для ігор

У вчителів так багато різних завдань, що часто вони зовсім забувають про ігри. Наприклад, учитель географії Майк Єйтс розповідає, що коли відчуває себе на межі виснаження, згадує кумедні історії із шкільного життя і розповідає їх учням. Цей прийом нагадує йому, за що він любить свою професію.

4. Зростайте професійно

Запишіться на #онлайн-курси#вебінари чи візьміть участь у семінарах або тренінгах. Наприклад, на платформі «Всеосвіти» є велике різноманіття освітніх послуг для педагогів, а сертифікати зараховуються у підвищення кваліфікації. 
Установка цілей, направлених на професійне зростання, дозволить вам зрозуміти, що дійсно має значення, а чого слід уникати. 

5. Зробіть життя цікавим

Втомилися від паперової тяганини? Ви можете урізноманітнити #уроки чи виховні години інтерактивними вправами. 
У вас є цілі, продиктовані сучасними стандартами, але вчитель цілком може зробити повсякденну роботу в класі більш цікавою, – вважає Кеті Ламбет, доцентка педагогічного коледжу Університету Конкордія.
Знайдіть школу, де адміністратори дозволяють вчителям бути креативними. Ви можете навіть подумати про вступ до аспірантури, щоб вивчити новітні методи і підходи до викладання.

6. Прислухайтеся до себе

Уважність і турбота про себе дуже важливі для вчителів. Вивчіть матеріали з йоги, керування емоціями, розвитку уважності, здорового харчування тощо. Намагайтесь користуватися цими практикати у повсякденному житті. 
7. Не бійтеся присвячувати час для себе
Учителі значно більше віддають, ніж отримають, а тому легко ставлять власні інтереси на другий план. За словами Меган Матіс, здоровий вчитель – означає здоровий клас.
Ви повинні подбати про себе, перш ніж будете піклуватися про тих, хто вас оточує, – рекомендує Джулі Енн Оуенс-Берч.

8. Коли відчуваєте безнадійність, шукайте перспективи

Щоб бути хорошим учителем, ви повинні спілкуватися з дітьми, але ви не можете врятувати світ, – вважає Кеті Ламбет.
Іноді вчителі занадто сильно переживають за учнів. Але ви повинні розуміти, кому можете надати допомогу, а кому – ні.

9. Не займаєтесь додатковою роботою вдома

Контролюйте робоче навантаження. І ще краще – послухайте поради Майка Єйтса – не беріть роботу додому:
Я не буду забирати у себе час на відпочинок або спілкування з родиною. Я просто заздалегідь говорю учням, що оцінка робіт займе трохи більше часу, тому що я буду все перевіряти в школі. Вони це знають і розуміють.

10. Не присвячуйте все життя тільки навчанню

Учителі постійно знаходяться в пошуку нових ідей для уроку. Меган Матіс раніше читала освітні книги навіть перед сном: «Моє хобі було моєю професією, і це доводило мене до вигорання», – розповідає вона. Тепер учителька читає художню літературу або книги інших жанрів. Якщо ви бажаєте навчатися, запишіться на воркшоп або освітні курси. Так робота не буде повністю займати ваше особисте життя.

11. Знайдіть свій стиль та іноді змінюйте його

«Викладання – це скоріше мистецтво, а не наука», – вважає Матіс. Наслідувати стиль викладання вашого колеги або професора в університеті дуже легко, але спробуйте знайти власні цікаві підходи. Ви будете щасливіші, якщо ваша манера #викладаннябуде відображати особисті цінності.

12. Не бійтеся використовувати знак «Не турбувати»

Щоб зберегти баланс між роботою та особистим життям, Майк Єйтс йде з роботи о п'ятій годині вечора. А ще він вимикає сповіщення електронної скриньки і соціальних мереж, щоб вони надходили лише на комп’ютер. Єйтс говорить, що більш ефективно працює в школі вдень, ніж пізно вночі. 

13. Знайдіть людей, які розуміють вас

Єйтс рекомендує читати освітні блоги і спілкуватися з вчителями з інших шкіл. При такій великій кількості спільнот і хештегів у соціальних мережах вчителя можуть легко знайти колеги з інших країн світу. З ними можна поділитися ідеями і обговорити проблемі, які вас турбують найбільше. 

14. Не бійтеся шукати іншу роботу

Якщо нинішня робота не дозволяє вам втілити мрії в реальність, можливо, вам підійде інша школа або #клас. Ви можете продовжити навчатися і отримати нову вчену ступінь або відточити досвід у певній галузі.

15. Пам'ятайте про злети і падіння

За словами Меган Матіс, під час вигорання виникає почуття, що з вами щось не так. Важливо пам'ятати, що ви не зобов'язані щоранку схвильовано підхоплюватися з ліжка в передчутті робочого дня. В певні дні буває легше, в інші – важче. Можливо, наступний клас стане кращим за всю вашу кар'єру!

1 комментарий:

 1. Did you realize there's a 12 word phrase you can communicate to your man... that will induce intense feelings of love and instinctual appeal for you deep inside his heart?

  Because hidden in these 12 words is a "secret signal" that triggers a man's impulse to love, cherish and guard you with his entire heart...

  12 Words That Trigger A Man's Love Instinct

  This impulse is so hardwired into a man's genetics that it will drive him to work better than ever before to to be the best lover he can be.

  Matter of fact, fueling this influential impulse is so binding to getting the best ever relationship with your man that the instance you send your man a "Secret Signal"...

  ...You will soon notice him open his heart and mind for you in such a way he haven't expressed before and he will recognize you as the one and only woman in the universe who has ever truly tempted him.

  ОтветитьУдалить