понедельник, 3 июня 2019 г.

ОСВІТА.UA

Підсумки тижня в освіті: головні події

В Україні триває проведення зовнішнього оцінювання. Цього тижня учасники ЗНО склалитести з іноземних мов і фізики. Наступний тиждень розпочнеться тестуванням з історії.
МОН і Мін’юст доопрацювали концепцію юридичної освіти. Метою Концепції є створенняумов для модернізації змісту юридичної освіти. Автори концепції зазначають, що проблемою, яка потребує розв’язання, є невідповідність змісту освіти і якості підготовки у правничих школах.
Розроблено порядок проведення моніторингу якості освіти. Моніторинг може проводитисьз метою виявлення та відстеження тенденцій у розвитку якості освіти в країні, на окремих територіях, у закладах освіти або інших суб’єктах освітньої діяльності.
Рада прийняла за основу проект закону Про середню освіту. Проект закону «Про повну загальну середню освіту» доповнює закон «Про освіту» і надає механізми для реалізації реформи Нова українська школа для учнів, учителів, батьків та освітніх управлінців.
Невакциновані діти не можуть відвідувати садок. Верховний суд України не визнавпорушенням прав дитини заборону відвідувати дитячий садок у разі відсутності вакцинації.
Новий правопис може застосовуватись з червня. Офіційна публікація нового українського правопису запланована на 03 червня. Міністерством освіти вже розробляється план імплементації правопису, яким буде передбачено терміни та етапи впровадження змін в освітній процес.
На ЗНО у магістратуру вже зареєстровано 54 тисячі осіб. В 2019 році реєстрацію учасників тестування здійснює приймальна комісія одного з закладів вищої освіти, у якому вступник бажає брати участь у конкурсному відборі.
Комітет ВР готує закон про фахову передвищу освіту. У парламентському комітеті з питань науки і освіти розпочалась робота групи з підготовки проекту закону «Про фахову передвищу освіту» до другого читання. У комітеті сподіваються на ухвалення закону до осені.
Майже 450 тисяч школярів завершили перший клас НУШ. За словами міністра освіти Лілії Гриневич, вчителі свідчать про те, що в Новій український школі діти розвиваються більш різносторонньо і ґрунтовно.
Цього року майже 450 тисяч першокласників завершили навчання в Новій український школі. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич, під час святкування Останнього дзвоника в одній зі столичних шкіл.
«Вони працювали за новим Державним стандартом. Граючись, діти отримували знання та вчилися спілкуватися один з одним, аргументувати свою думку, виконувати спільні проекти та досліджувати різні природні явища з різних кутів зору. Мені дуже приємно, що вчителі свідчать про те, що саме за такою програмою діти розвиваються ще більш різносторонньо і ґрунтовно», – зазначила Лілія Гриневич.
Вона додала, що минулого року державою здійснені значні інвестиції в новий освітній простір шкіл.
«Вчителі відзначають, що закупівля нового обладнання надзвичайно важлива для використання нових методик. Для першокласників 2019 року держава також виділила понад 1 млрд грн, щоб вчителі могли працювати з цими новими методиками у відповідних умовах і мали достатньо матеріалу, для того, щоб дітям було корисно і цікаво навчатися», – зауважила міністр.

Комментариев нет:

Отправить комментарий