четверг, 29 декабря 2022 г.

 ПІДСУМКИ В ОСВІТІ

Набув чинності наказ bit.ly/3vfvOGm Міністерства освіти і науки України від 18 жовтня 2022 року № 924 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 13 березня 2008 року № 168», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 24 листопада 2022 року за № 1461/38797. Цей наказ затверджує нову редакцію Положення про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика.
Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика проводиться з метою піднесення престижу української мови, забезпечення її всебічного розвитку і функціонування в усіх сферах суспільного життя. Організаторами конкурсу є Міністерство освіти і науки України, Міністерство оборони України, Міжнародний благодійний фонд «Ліга українських меценатів», Інститут української мови Національної академії наук України.

Докладніше: bit.ly/3VpRbz3


Міністерство освіти і науки України презентує новий бренд – візуальну єдність, яка представляє синергію формування нової освіти, науки та інновацій.

Ребрендинг реалізується відповідно до Комунікаційної стратегії МОН на 2023-2030 роки, яка доповнює План дій з реалізації відкритості Парламенту і має на меті посилити інституційну спроможність Міністерства, здійснювати сучасне, повне та неупереджене інформування про діяльність Міністерства. У документі враховано освітні проєкти, реалізація яких є серед пріоритетів діяльності Міністерства – План відновлення України, впровадження реформи «Нова українська школа», проєкт «Здорова Україна», програми «Безбар’єрність», «Шкільне харчування», Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки тощо.

Також Комунікаційна стратегія МОН спрямована на розвиток європейської інтеграції та гендерної рівності, зокрема шляхом посилення міжнародної комунікаційної діяльності. 

Новий логотип МОН – індивідуальний та відповідає часу. Основоположними елементами нової айдентики є дві лінії, які нібито окреслюють частину простору. Розташування ліній та їхній формат утворюють динамічну фігуру у формі літер МОН.

Водночас лінії не замкнені, що символізує здатність до розширення, сприйняття і утворення нових форм, наповнення оновленим змістом, готовність до виходу за межі відомого. Рух і поєднання ліній дозволяє отримати ефект синергії – можна створити безліч нових і різноманітних за змістом елементів.

Нагадаємо, колегія МОН схвалила концептуальні засади розвитку людського капіталу у сфері професійної освіти.


Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти МОН, Асоціація інноваційної та цифрової освіти спільно з Дитячим фондом ООН UNICEF Ukraine та провідними українськими дистанційними школами запустили нову освітню ініціативу «Навички для успішного життя».

«Ми розпочинаємо системне навчання для українських учнів 6-11 класів навичок, які необхідні будь-якій людині для того, щоб стати успішною у сучасному світі. Це — фінансова та цифрова грамотність, емоційний інтелект, ефективна комунікація, креативне мислення, лідерство, стресостійкість, гнучкість у прийнятті рішень, а також вміння визначити професію своєї мрії та будувати власну траєкторію подальшого навчання та кар’єри. Розраховуємо, що перший етап повинен охопити 10 тис. учнів», — зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет https://t.me/SerhiyShkarlet/1783.

Впродовж 8 місяців — до липня 2023 року — українські учні, які знаходяться як в Україні, так і в 14 країнах світу через війну, зможуть навчатися важливих навичок для життя.

«Навчання відбувається дистанційно. Усі уроки у межах цього проєкту проходять процедуру затвердження у відповідних фахівців та отримають гриф Міністерства освіти і науки України», — повідомив директор Інституту модернізації змісту освіти Євген Баженков.

Координація навчання буде здійснюватися через мережу українських освітніх хабів https://eduhub.org.ua/.

Записатися на уроки «Навички для успішного життя» можна тут bit.ly/3Vypoxh.

Докладніше: bit.ly/3BbHxc6








Комментариев нет:

Отправить комментарий