четверг, 2 июля 2020 г.

ГОВОРИМО І ПИШЕМО УКРАЇНСЬКОЮ  МОВОЮ

12 ВАЖЛИВИХ СЛІВ НА БУКВУ "К" ІЗ ЖИТТЯ ВЧИТЕЛЯ 

      Поговоримо про речі, що мають значення.
«Учителю потрібно володіти величезним талантом людинолюбства і безмежною любов'ю до своєї праці й перш за все до дітей, щоб на довгі роки зберегти бадьорість духу, ясність розуму, свіжість вражень, сприйнятливість почуттів – а без цих важливих якостей праця педагога перетворюється в муку».
                                                               В. О. Сухомлинський
Ці правила актуальні і для сучасного вчителя! Але життя педагога ХХІ століття дещо інше – у чомусь простіше, а у чомусь – складніше. І це нове життя вимагає нових підходів до роботи. Тож у «базовому пакеті» людяності та обізнаності з'явилися нові опції. Які саме? Ми нарахували 12, та впевнені, це ще не все! Але що цікаво: всі важливі слова у житті вчителі починаються на букву «К»!

Комунікація

Майстерність учителя базується на мистецтві спілкування як із учнями, так і з їхніми батьками. Сьогодні вплив педагога на учня змінився: від джерела інформації він перетворився на ментора та провідника у світ знань. Пам'ятайте, що у вас із батьками та колегами висока спільна мета, і для її досягнення важливо залишатися врівноваженими, відкритими та позитивно налаштованими.

Клас

Рідний клас – острівець сили, нескінченних завдань і мотивації вчителя. Це маленький Всесвіт, який може віддзеркалити особистість педагога та задати вектор для його розвитку. І у якому можна завжди почуватися впевнено, під час будь-якого уроку!

Курси та компетентність

Ми випромінюємо те, чим наповнені. Найдієвіший спосіб залишатися цікавим педагогом – учитися самому, щоб навчати інших. Зверніть увагу на онлайн-навчання: конференції, курси підвищення кваліфікації та вебінари дозволять отримувати знання у комфортній для вас атмосфері. Утім, компетентність учителя полягає не лише у володінні знаннями з конкретного предмета. Справжній професіонал успішно працює над вихованням особистості, готує для суспільства свідомих людей. Йому ближча висока позиція: «знаю як», не лише «знаю що».

Компроміс 

А точніше – вміння почути! Учитель має чудово відчувати вчинки та наміри учня. Не засуджувати, а розуміти та випереджати. При цьому важливо не тікати від конфліктних ситуацій та вчити цьому школярів. Адже у суперечці народжується власна позиція, проявляються справжні бажання, інколи у протистоянні діти можуть віднайти себе. Це цілком гідна знахідка.

«Кава»

Енергійний учитель – активні та допитливі діти! Звісно, кава – це умовна назва цього пункту. Маємо на увазі те, що педагог може надихати своїм запалом, бути справжнім енерджайзером. Люди сприймають інформацію разом із настроєм та посилом оратора, незалежно від того, скільки їм років!

Коріння та Крила

«Є лише дві цінності, які ми можемо передати своїм дітям. Одна з них – коріння, інша – крила», – казав Холдинг Картер. Педагог вчить любити основне: знання, сім'ю та Батьківщину. Формує спільні моральні цінності: віру у власні сили, справедливість і добро. Надихає на творчі звершення та щоденні перемоги.

Команда

На початку своєї діяльності багато молодих учителів хочуть зробити все самостійно. Причин цьому може бути дві: юнацький запал чи страх перед конкуренцією. А от досвідчений та сміливий педагог відчуває гостру необхідність знаходитися в команді однодумців. Адже справжні професіонали зміцнюють одне одного.

Кар'єра

Формула успішної кар'єри педагога існує! Це чітка мета + любов до учнів і знань. Мета має надихає навчати, творити, виховувати. Прагнення передати учням частинку власного досвіду та навичок, тепла та уваги. Для дітей дуже важливе розуміння їхніх проблем і щира підтримка. Тож якщо ви саме такий учитель, то будьте певні – ваша кар'єра вдалася!

Креатив

Ми багато говоримо про те, що завдання вчителя – виховати креативну особистість, підготовлену до викликів майбутнього. Це підвладно лише творчому педагогу – він із легкістю запалить у дитячих очах вогники зацікавленості! Надихайтеся процесом учителювання, вигадуйте нові способи проведення уроків, залучайте фантазію та технології! 

Конкретика 

Справедливий педагог спочатку формулює чітки вимоги та критерії оцінювання, а вже потім дає класу завдання. Учень має розуміти, чого від нього очікують, і що він має зробити, аби досягти своєї мети.

«Кицька»

У кожного вчителя має бути власний дієвий антистрес. Це може бути рукоділля, спортивне хобі, вирощування квітів тощо. А можна просто погладити кицьку! Головне – навчитися відновлювати свою нервову систему та заходити до класу з нульовим рівнем роздратування.

Комп'ютерні технології

Інтернет-ресурси та комп'ютерні технології здатні повністю змінити перебіг уроку, урізноманітнити навчання та полегшити вчителю підготовку до занять. Головне – використовувати їх із розумом! Дотримуйтеся балансу між іграми/тренажерами і більш класичними завданнями, і учні будуть вдячні та зацікавлені навчанням. Використовуйте інтернет на користь!

Комментариев нет:

Отправить комментарий