понедельник, 23 ноября 2015 г.

Перша в світі безкоштовна онлайн лабораторія квантової фізики у Віденському Університеті до ваших послуг

Сьогодні ми розповімо про дуже цікаву розробці вчених Віденського інституту фізики, розкривала унікальні можливості для безкоштовного практичного вивчення основ квантової фізики з використанням першою в світі ультрасучасної наукової лабораторії в режимі відкритого онлайн-доступу.Але, на жаль, бажання і можливості більшості вільних ентузіастів і, тим більше, школярів, студентів та абітурієнтів фізичних факультетів в масі своїй не збігаються. Адже хто знає, скільки наукових відкриттів, гідних Нобелівської премії було б ще зроблено, отримай дослідники можливість підтверджувати свої припущення експериментально, а студенти і школярі на етапі навчання - дійсно якісні базові знання.

Розірвати Гордіїв вузол і зробити доступ до можливостей сучасної експериментально-технічної лабораторної бази відкритим для всіх бажаючих зголосилася група "Квант" з фахівців факультету нанофізики Віденського Університету під керівництвом Маркуса Арндта (Маркус Арндт).

KDTLI - це перша у світі віртуальна експериментальна установка, що дозволяє поглибити свої знання в галузі квантової фізики на рівні лабораторного досвіду і провести наукові експерименти різного рівня складності в режимі вільного онлайн - доступу.

Міжнародний проект, анонсований професором Маркусом Арндтом стартував у 2006 році. Нестандартність і масштаби запропонованої ідеї викликали жвавий інтерес програмістів і фахівців різних областей і напрямків науки, починаючи від теоретичної та експериментальної фізики - і закінчуючи хімією. На першому етапі метою проекту стало створення віртуальної установки, що дозволяє наочно продемонструвати явище квантової інтерференції в контексті найостанніших наукових знань.

Результатом майже 10-річної праці об'єднаної наукової групи стала перша в світі фотореалістична, повністю функціональна віртуальна лабораторія, що дозволяє проводити експерименти в режимі реального часу з використанням унікального наукового обладнання. Сьогодні KDTLI - це більше, ніж інтерферометр. Це потужний програмний лабораторно-технічний віртуальний комплекс, що дозволяє вивчати деякі властивості наночастинок, оптичні та електричні властивості, внутрішню структуру, корпускулярно-хвильовий дуалізм складних делокалізованних макромолекул і багато іншого в контексті сучасної науки. Эти, и многие другие возможности уже совсем вскоре смогут быть доступны каждому. Ці, та багато інших можливості вже зовсім незабаром зможуть бути доступні кожному.Залучення до групи розробників талановитих програмістів і учнів початкових, середніх та вищих навчальних закладів дозволило максимально спростити програмний інтерфейс і адаптувати зміст лабораторних експериментів відповідно до вимог дидактичних навчальних матеріалів.

Сайт віртуальної лабораторії


Веб-сайт проекту розділений на дві віртуальних "лабораторії" різного рівня. Початкова частина програми дозволяє онлайн-відвідувачеві провести експерименти в рамках серії лабораторних завдань і отримати базові знання про властивості та склад молекули. Так, наприклад, за допомогою лабораторії початкового рівня будь-який бажаючий зможе познайомитися з класичним поняттям дифракційної решітки, відомої за підручниками середньої школи, але в контексті можливостей, що розкриваються сучасним науково-дослідним експериментом.Версія Демо лабораторії.
Потенціал Експертної частини (доступна як англійською, так і німецькою мовою) навчальної програми, що дозволяє задавати більш ніж 100 різних експериментальних параметрів розрахований на просунутий контингент з широким професійним кругозором.

На даному етапі проект позиціонується як повністю відкритий, і кожен, хто вивчає той чи інший аспект квантової фізики в рамках доступних напрямків при бажанні зможе внести до нього щось нове, зробивши свій внесок у всесвітню наукову фізичну бібліотеку.

Дуже важливо, що обидві частини програми дозволяють точно оцінювати результати експерименту не тільки якісно, ​​але і кількісно, ​​що з урахуванням перспективи поповнення бази даних і масштабованості проекту розкриває широкі можливості для використання лабораторії в дослідницьких цілях на найвищому рівні і експериментального підтвердження власних гіпотез.Режим Expert (Эксперт) Режим Експерт (Експерт)
Проект “Quantum”, на думку розробника скрипта і основних елементів моделювання Матіаса Томандла, - "... Це відмінний тренажер для вільних польотів у квантовій фізиці." І з цим дійсно важко не погодитися.

Лайт-Розробки Доступна версія на сайті проекту. Після остаточного доопрацювання фінальний реліз віртуальної квантової Лабораторії Маркуса Арндта та групи "Квант" стане надбанням всіх бажаючих.

Комментариев нет:

Отправить комментарий