НОВИНИ В ОСВІТІ
1. Уряд ухвалив концепцію
безпеки закладів освіти
Сьогодні, 7 квітня 2023 року, на засіданні уряду ухвалено Концепцію безпеки закладів освіти. Вона представляє комплексне стратегічне бачення створення безпечного освітнього середовища у закладах освіти та організацію в них рівних, належних і безпечних умов здобуття освіти та викладання.
«Сьогодні у зв’язку з воєнним станом освітній процес залежить від безпекової ситуації та відбувається офлайн, онлайн або у змішаній формі. Освітяни й надалі гідно тримають свій фронт, за що я надзвичайно вдячний. Попереду кропітка робота з відновлення емоційного стану вчителів та учнів, а також налагодження освітнього процесу. Але найголовніше, щоб навчання було безпечним, щоб кожна українська дитина мала доступ до якісної освіти, а кожен учитель відчував турботу та увагу», – зазначив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
Реалізація Концепції надасть можливість для закладів освіти організувати навчання в очному режимі, сприятиме забезпеченню комфортного перебування в об’єктах фонду захисних споруд закладів освіти, а також підвищить ефективність превентивних заходів щодо запобігання правопорушень в освітньому середовищі. Створені безпечні умови сприятимуть емоційному добробуту всіх учасників освітнього процесу. Особлива увага надаватиметься заходам, спрямованим на запобігання проявам фізичного та психологічного насильства, а також дотримання прав і норм інформаційної та соціальної безпеки кожного учасника освітнього процесу.
Нагадаємо, для вчителів створено курс про безпечну освіту під час війни.
2.
Новий віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів про ключові вектори роботи на новій посаді.Допис про це з’явився на його Telegram-каналі.
Зокрема, за новою стратегією на освіту будуть чекати такі зміни:
– тотальна боротьба з бюрократією;
– підтримка талановитих викладачів за гідну оплату праці;
– надання свободи освітнім управлінцям;
– навчання освітян, основний фокус – розвиток англійської мови, цифрових навичок, підприємництва;
– грантове й швидке фінансування проєктів;
– нові якісні сервіси для школярів, студентів та батьків;
– для вчителів — розвиток онлайн-системи для роботи з контентом, створення платформи для управління освітніми процесами та отримання даних для ухвалення якісних управлінських рішень.
«Впевнений, що співпраця з профільним міністром, Оксеном Лісовим, буде максимально ефективною. Ми вже зробили перші кроки у формуванні спільного бачення стратегії розвитку освіти», – додає віцепрем’єр-міністр.
Комментариев нет:
Отправить комментарий