четверг, 15 июля 2021 г.

НА ЗАМІТКУОсь і вона: довгоочікувана відпустка. І це чудово! Адже саме відпустка дозволяє поповнити запас сил для повноцінної роботи та життя. Чи знали ви, що навіть коротенька відпустка допомагає значно знизити рівень стресу та ризик серцево-судинних захворювань? А ще відпочинок дозволяє розкрити творчий потенціал, покращити працездатність та поглянути на життя з іншого боку. 

А ще це час для повноцінного перезавантаження. Саме його нам так часто не вистачає. Де ж знайти джерела для натхнення? Шукаємо разом! Знайти час на лінощі Навіть не можете такого уявити? А спробуйте! Доля вчителя – весь час поспішати та багато працювати. Підготовка до уроків, проведення занять, позакласна робота, педради, заповнення журналів... Чи давно ви просто нічого не робили? Упевнені, це було так давно, що не всі і пригадають! Але насправді психологи говорять, що лінощі – ніяка не вада, а захисний механізм організму, одна з можливостей зекономити енергію. Під час навчального року будь-який (навіть найменший!) прояв ліні викликав провину. А от тепер можна лінуватися досхочу! Так ви точно зможете накопичити багато енергії, яка ой як знадобиться в новому навчальному році. 

Організувати родинну вечерю

І не одну! І обв'язково приготувати улюблені страви. На жаль, темп роботи педагогів не завжди дозволяє приділити належну увагу родині та друзям. Звісно, це можна зрозуміти. Але ж так хочеться простих радощів! До того ж ви потрібні своїм рідним так само (і навіть більше!) як і учням. Тож варто просто зараз (поки точно є можливість) запланувати цікаві заходи для всієї родини. Можливо, ви давно хотіли всі разом вирушити у похід? Або відвідати музей? Чи просто прогулятися вулицями рідного міста? Саме час це зробити! І не забувайте, що яким би насиченим не був навчальним рік, необхідно завжди знаходити час для найближчих. Уроки закінчаться, учні випустяться, а родина та друзі будуть завжди поруч!

Спробувати щось нове

Зізнавайтеся, чи не хотілося б вам стрибнути з парашутом? А може ви давно мріяли зайнятися йогою чи медитацією? Чи просто спробувати нарешті горішки макадамія/гуаву/підставте щось своє? Годі відкладати! Нові враження життєво необхідні кожній людині, адже саме вони дають сили та натхнення, дарують цікаві ідеї та допомагають бачити нові обрії. Саме нові враження є найсильнішим стимулом творчої активності (а що, як не творчість, є одним із наріжних каменів роботи педагога?), саме вони допомагають розвивати креативне мислення. Отримайте купу нових вражень під час відпустки та повертайтеся до роботи з безліччю неймовірних ідей!

Провести день без гаджетів

Скажіть чесно: чи багато часу ви проводите зі смартфоном у руках? Гортаючи стрічку новин у Facebook, переглядаючи смішні картинки, читаючи новини... А ще ж листування з друзями та колегами! А якщо ви відкладаєте смартфон, чи не тягнетеся до ноутбука, чи не вмикаєте телвізор? Так, уявити сучасне життя без гаджетів просто неможливо, та чи й варто? Але від них точно потрібно відпочивати. Залиште всі пристрої вдома та вирушайте на прогулянку, або ж просто вимкніть їх та заховайте подалі. Спочатку буде незвично, але потім ви зрозумієте, що отримали чудову можливість провести час наодинці з собою. Такий цифровий детокс допомагає зняти стрес, заглибитися в реальне спілкування та творчість. Ви не витрачатимете енергію на соцмережі, а отже зможете сконцентруватися на тому, що справді важливо, поглянете на світ з іншого боку та дійсно відпочините. Інформаційного шуму буде і так вдосталь під час навчального року, тож варто відволіктися від нього хоча б зараз!

Вирушити в подорож

Чи не найкраще з того, що дарує нам літо (звісно, крім полуниці та черешні), це можливість подорожувати. Море, гори, ліси, річки – що завгодно! Так, кожен має власне уявлення про ідеальну подорож, але спільним буде одне: можливість цікавого відпочинку! Навіть просто зміна обстановки може неабияк надихнути та подарувати купу нових ідей для життя та роботи. Розширити кругозір, отримати непересічні враження, побачити, як живуть інші люди, покращити емоційний стан – навіть коротенька подорож піде на користь. Ви зможете безтурботно радіти кожному новому дню, побачити, що життя сповнене можливостями, та отримати заряд енергії для подальшої роботи. Але це буде потім. А поки що просто насолоджуйтеся!

Перечитати улюблені книжки

Ну куди ж без них? Читання – безмежне джерело натхнення, можливість дізнатися багато нового та просто провести приємно час. Зрештою, чи лишається у вас час на те, аби просто взяти книжку в руки, коли потрібно заповнювати журнали та відвідувати педради? Тож у відпустці саме час нарешті прочитати ті книжки, про які давно мріяли. А от які саме – вибір лише за вами. Можливо, варто хоча б улітку відмовитися від читання розвивальної та професійної літератури. Обирайте щось легке та позитивне! Це точно допоможе відволіктися від думок про роботу, які, ми точно знаємо, все одно не покидають учителів навіть у відпустці.

Літо завжди чарівне! Не втрачайте ані хвилинки!

Комментариев нет:

Отправить комментарий