среда, 2 октября 2019 г.

ОСВІТОРІЯ

Топ-5 стратегічних новацій освіти, 

запланованих на 2020-2024 роки

Кабінет Міністрів Олексія Гончарука презентував Програму уряду на 5 років. У частині, запропонованій Міністерством освіти і науки, містяться, зокрема, сміливі реформаторські плани.
Витяги з Програми діяльності Кабінету міністрів України на наступні 5 років:
  1. «Щороку починаючи з 2021 року щонайменше 10% педагогічних працівників закладів дошкільної освіти підвищуватимуть професійну кваліфікацію за новими програмами».
  2. «Охоплення дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивних групах закладів дошкільної освіти зростатиме щороку щонайменше на 5%».
  3. «Реалізуємо зростання відсотку випускників шкіл, що обирають професійну освіту після школи, щонайменше до 45%. Для цього ми створимо умови для розвитку ефективної мережі закладів професійної освіти, підтримуючи об’єктивно найкращі з них. Також ми створимо не менше 250 навчально-практичних центрів у закладах професійно-технічної освіти та сформуємо мережу центрів професійного вдосконалення. Завершимо передачу закладів професійної освіти, їх управління і фінансування на регіональний рівень. Забезпечимо відповідність змісту і тривалості програм професійної освіти потребам ринку праці. Створимо умови для максимального залучення бізнесу до процесу підготовки фахівців у закладах професійної освіти та її популяризації».
  4. «Ми змінимо систему фінансування вишів. Публічні кошти отримають ті провайдери вищої освіти, які мають кращі результати освітньої та наукової діяльності та створюють кращі життєві перспективи для майбутніх випускників».
  5. «Заклади вищої освіти отримають реальну фінансову автономію. За 5 років не менш як 70% державних закладів вищої освіти вийдуть із статусу бюджетної установи. При цьому усі ректори матимуть в контрактах ключові показники ефективності та оцінюватимуться за результатами їх досягнення».

Комментариев нет:

Отправить комментарий