ОСВІТОРІЯ
Топ-5 стратегічних новацій освіти,
запланованих на 2020-2024 роки
Кабінет Міністрів Олексія Гончарука презентував Програму уряду на 5 років. У частині, запропонованій Міністерством освіти і науки, містяться, зокрема, сміливі реформаторські плани.
Витяги з Програми діяльності Кабінету міністрів України на наступні 5 років:
- «Щороку починаючи з 2021 року щонайменше 10% педагогічних працівників закладів дошкільної освіти підвищуватимуть професійну кваліфікацію за новими програмами».
- «Охоплення дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивних групах закладів дошкільної освіти зростатиме щороку щонайменше на 5%».
- «Реалізуємо зростання відсотку випускників шкіл, що обирають професійну освіту після школи, щонайменше до 45%. Для цього ми створимо умови для розвитку ефективної мережі закладів професійної освіти, підтримуючи об’єктивно найкращі з них. Також ми створимо не менше 250 навчально-практичних центрів у закладах професійно-технічної освіти та сформуємо мережу центрів професійного вдосконалення. Завершимо передачу закладів професійної освіти, їх управління і фінансування на регіональний рівень. Забезпечимо відповідність змісту і тривалості програм професійної освіти потребам ринку праці. Створимо умови для максимального залучення бізнесу до процесу підготовки фахівців у закладах професійної освіти та її популяризації».
- «Ми змінимо систему фінансування вишів. Публічні кошти отримають ті провайдери вищої освіти, які мають кращі результати освітньої та наукової діяльності та створюють кращі життєві перспективи для майбутніх випускників».
- «Заклади вищої освіти отримають реальну фінансову автономію. За 5 років не менш як 70% державних закладів вищої освіти вийдуть із статусу бюджетної установи. При цьому усі ректори матимуть в контрактах ключові показники ефективності та оцінюватимуться за результатами їх досягнення».
Комментариев нет:
Отправить комментарий