вторник, 29 января 2019 г.

на замітку


15 порад від педагога


           
                                                       Антон Семенович Макаренко

 1. "Хочете розбестити душу вашої дитини? Тоді ні в чому йому не відмовляйте. І з часом ви зрозумієте, що ростите не людину, а криве дерево".
2. "Гальмувати себе треба на кожному кроці, і це повинно перетворитися на звичку. Людина без гальма - це зіпсована машина".
3. "Ви повинні знати, з ким він дружить, з ким і в що грає, як він відноситься до школи і учителів, які у нього утруднення, як він поводиться в класі".
 4. "Дівчину треба учити, щоб вона навіть приємних їй молодих людей зустрічала з деяким перцем".
 5. "Для виховання треба не великий час, а розумне використання малого часу".
 6. "Навчити любить, навчити дізнаватися любов, навчити бути щасливим - це означає навчити поважати самого себе, навчити людській гідності".
7. "Не самодурство, не гнів, не крик, не благання, не упрошування, а спокійне, серйозне і ділове розпорядження - ось що повинне зовнішнім чином виражати технікові сімейної дисципліни. А якщо ви ще навчитеся розрізняти дійсні і фіктивні потреби дітей, то ви і самі не помітите, як ваше батьківське розпорядження зробиться наймилішою і приємнішою формою дружби між вами і дитиною".
8. "Ваша власна поведінка - найвирішальніша річ. Не думайте, що ви виховуєте дитину тільки тоді, коли з ним розмовляєте, або повчаєте його, або наказуєте йому. Ви виховуєте його в кожен момент вашого життя, навіть тоді, коли вас немає удома".
9. "Дитина - це жива людина. Це зовсім не орнамент нашого життя, це окреме повнокровне і багате життя. По силі емоцій, по тривожності і глибині вражень, по чистоті і красі вольової напруги дитяче життя незрівнянно багачі життя дорослих".
10."Навчити людину бути щасливою не можна, але виховати його так, щоб він був щасливим, можна".
11."Батьківська вимога до себе, батьківська повага до своєї сім'ї, батьківський контроль над кожним своїм кроком - ось перший і найголовніший метод виховання".
12."Виховання дітей - ця легка справа, коли воно робиться без прочуханки нервів, в порядку здорового, спокійного, нормального, розумного і веселого життя. Я якраз бачив завжди, що там, де виховання йде без напруги, там воно вдається".
13. "У житті кожної дитини буває багато випадків, коли він не знає, як треба поступити, коли він потребує поради і допомоги. Можливо, він не попросить вас про допомогу, тому що не уміє цього зробити, ви самі повинні прийти до неї. Вона може бути зроблена в прямій раді, іноді в жарті, іноді в розпорядженні, іноді навіть в наказі. Якщо ви знаєте життя вашої дитини, ви самі побачите, як поступити якнайкраще"
14.."В деяких випадках необхідно надати дитині самій вибратися з утруднення, треба, щоб він звикав долати перешкоди і вирішувати складніші питання. Але треба завжди бачити, як дитина здійснює цю операцію, не можна допускати, щоб він заплутався і прийшов у відчай. Іноді навіть треба, щоб дитина бачила вашу настороженість, увагу і довіру до його сил".
15."Між нами: серед нашої педагогічної братії відсоток сімейних бракоробів нітрохи не менше, чим у вас. І, навпаки, прекрасні діти зростають часто у таких батьків, які не бачили ні парадного, ні чорного входу в педагогічну науку".

Комментариев нет:

Отправить комментарий