четверг, 19 апреля 2018 г.

4 секрету сім'ї Рокфеллерів, як виростити дітей успішними і багатими

Вважається, що заробивши стан, сім'я повністю витрачає його протягом життя трьох поколінь. В Америці є приказка: «Кожне четверте покоління ходить в одній сорочці». В Японії Відомо таке висловлювання: «Кожне четверте покоління збирає рис на одній і тій же плантації».

Іншими словами, дуже мало сімей можуть зберегти свої статки тривалий період. Як правило, воно витрачається протягом життя трьох поколінь. Податки, непомірні витрати на дітей і онуків, а також те, що великі гроші, так чи інакше, псують людину, - все це рано чи пізно робить свою справу і завдає шкоди фінансовому стану сім'ї.

Проте, сім'ї Рокфеллерів вдалося цього уникнути. На сьогоднішній момент, сім'я налічує сім поколінь і 170 спадкоємців. Згідно з даними журналу «Форбс», в 2016-му році стан сім'ї оцінювався в 11 мільярдів доларів. А почалося все з Джона Д. Рокфеллера, який заснував в кінці XIX століття компанію Standard Oil і став першим офіційним мільярдером в історії людства.

Ще більш неймовірно те, що цій сім'ї вдалося залишитися по-справжньому згуртованою. З ім'ям Рокфеллерів ніколи не було скандалів особистого плану. Члени сім'ї ніколи не ворогували між собою і не подавали один на одного позови до суду. На сьогоднішній день, налічується 250 прямих нащадків Джона Д. Рокфеллера і Лаури Спелман Рокфеллер.

Звичайно ж, у Рокфеллерів вже спочатку був непоганий капітал, який можна було використовувати. Це дуже важливо. Однак багатими були і Астори, а також Вандербільти і Карнегі. Тим не менш, ці родини не жертвують мільярди на благодійність, як це роблять Рокфеллери. За своє життя Девід Рокфеллер пожертвував на благодійність більше 1 мільярда доларів.

Так в чому ж полягає секрет Рокфеллерів?

В одному зі своїх нечисленних інтерв'ю Девід Рокфеллер-молодший, президент Rockefeller & Co, сказав, що його сім'я живе відповідно до визначеної системи цінностей, традицій і правил, які і дозволили їм не лише зберегти сімейний стан, а й зробили так, що сім'я і по донині залишається згуртованою. Ці правила будуть корисні для сім'ї з будь-яким достатком. Вони дозволять прищепити дітям правильне відношення до грошей.

Всього Девід Рокфеллер виділили 4 основні елементи.

1. Влаштовуйте сімейні зустрічі.

Перше - це регулярні зустрічі, на яких збирається вся родина.

«Ми зустрічаємося всією сім'єю 2 рази в рік. Як правило, в рамках цих зустрічей збирається понад 100 членів нашої сім'ї. Наприклад, ми можемо зібратися всі разом, щоб пообідати в Різдво, - сказав він. - Ми збираємося на так званий сімейний форум. На ці зустрічі запрошуються всі члени нашої родини, яким виповнився 21 рік ».

Збираючись разом в рамках сімейного форуму, члени сім'ї Рокфеллер обговорюють плани на майбутнє, нові проекти, поява нових членів сім'ї та будь-які інші новини, які мають відношення до кар'єри і різних важливих подій. Важливо, щоб абсолютно кожен відчув себе частиною однієї великої родини незалежно від того, чи належить він до неї по праву народження або ж він увійшов в сім'ю після укладення шлюбу.

2. Зберігайте сімейну історію.

Також Рокфеллер акцентував увагу на тому, що для сім'ї дуже важливо знати і шанувати свою історію. У сім'ї залишилися сімейні садиби, які належали предкам. Їх можна відвідати в будь-який час.

«Це садиби, які передавалися в нашій родині у спадок, з покоління в покоління, - сказав Рокфеллер. - Я можу приїхати в один з цих будинків, в якому жив мій прадід 100 років назад і подивитися, як він жив, як жив його син і діти сина ».

3. Дозвольте дітям бути незалежними.

Рокфеллер також зазначив, що мати єдиний сімейний бізнес для них вже не так важливо. Вся справа в тому, що така організація часто і стає причиною розбіжностей в багатих сім'ях. Члени сім'ї, які володіють цим бізнесом разом, починають сперечатися між собою про те, хто саме повинен керувати цим бізнесом, як він повинен це робити, і хто повинен отримувати більший прибуток.

Єдиного сімейного бізнесу в родині Рокфеллерів не існує з 1911-го року. Саме тоді компанія Standard Oil, відповідно до прийнятих тоді урядом новими законами, спрямованими на боротьбу з монополізацією, була розділена на групи компаній - акціонерних товариств відкритого типу. Буквально в одну мить одна велика компанія перетворилася в цілий ряд зареєстрованих на біржі компаній. Акції та фінансові активи тепер було набагато простіше передати у спадок майбутнім поколінням. Крім того, спадок тепер набагато рідше ставало предметом суперечок в сім'ї.

«Звичайно ж, наша сім'я заробила свої статки, перш за все, за рахунок нафтового бізнесу - за рахунок компанії Standard Oil, - сказав Рокфеллер. - Тим не менш, цей бізнес зовсім не сприяв тому, щоб ми всі були єдині як сім'я. Існує дуже багато сімей, члени яких ворогували саме саме через загальне сімейного бізнесу. Я думаю, нам просто пощастило, що у нас такого бізнесу не було. У нас був бізнес, в розвиток якого кожен з нас вносив свій вклад. Цей бізнес передавався в нашій родині з покоління в покоління. Кожне з поколінь збільшувало загальний стан сім'ї за рахунок цього бізнесу. Поступово він поширився далеко за межі нашої сім'ї і в ньому намітилися нові напрямки. Незважаючи на те, що ми все так же їм управляли, у нас не було якогось одного, головного бізнесу, на якому базувалося стан нашої сім'ї ».

4. Пояснюйте, як важливо підставляти плече тим, хто потребує допомоги.

Найважливіший фактор, який і сприяє тому, що Рокфеллери залишаються єдиною родиною - це сімейні цінності. Зокрема, мова йде про благодійну діяльність. Ця родина заснувала безліч фондів, включаючи Фонд Рокфеллера, Фонд братів Рокфеллерів і Фонд Девіда Рокфеллера, загальна сума пожертвувань в які становить 5 млрд доларів.

Благодійна діяльність в цій сім'ї заохочується. Зробивши благодійність ключовий рисою клану, Рокфеллери зберегли у своїй родині одну з головних цінностей, відповідно до якої жив Джон Рокфеллер-молодший. Його життєвий девіз вигравіруваний на камені, встановленому біля одного з будинків, що входять в комплекс Рокфеллерівського центру. На камені написано наступне:

«Кожне право передбачає відповідальність; кожна щаслива можливість передбачає обов'язок; володіння передбачає обов'язок ».

Девід Рокфеллер-молодший досі пам'ятає той день, коли він вперше пожертвував на благодійність частина своєї першої зарплати. У той час йому було 10 років. З тих пір він жертвував на благодійність щотижня. Точно так само чинив і Джон Д. Рокфеллер, який пожертвував на благодійність частину свого найпершого заробітку.

«Подібні цінності вже перевірені на міцність століттями. Якби вони не мали значення, просто зникли б », - сказав Девід Рокфеллер-молодший. - Саме тому я вважаю, що моя сім'я зробила все для того, щоб жити відповідно до твердженням, що стверджує про те, що чим більше людина віддає, тим більше він отримує взамін ».

Комментариев нет:

Отправить комментарий