понедельник, 19 сентября 2022 г.

ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ 

10 ОСВІТНІХ ТРЕНДІВ, ЯКІ ВАРТО СПРОБУВАТИ ВЧИТЕЛЮ

Розвивати медіаграмотність і критичне мислення
   Завдяки йому ви навчитеся застосовувати стратегії критичного мислення під час роботи з інформацією в медіапросторі, зможете легко розпізнавати фейки та спростовувати їх, дізнаєтеся, як навчити студентів розуміти, аналізувати, оцінювати зміст медіатекстів.

Впроваджувати проєктне навчання
   Як обирати цікаві теми та ефективно використовувати різні типи проєктів, як мотивувати студентів та які інтерактивні інструменти використати. 
   Проєктний метод навчання (автор курсу – Віктор Немченко)


Розвивати креативне мислення
   Це не лише про творчість, а й про вміння відходити від шаблонів, помічати цікаве та незвичне в буденних речах, а також поєднувати непоєднуване. 
   Storytelling: пізнавально, цікаво, захопливо (автор курсу – Алла Баєва)

Впроваджувати компетентнісне навчання

  Компетентнісне навчання – один із найгучніших трендів останніх років. Воно насамперед спрямоване на розвиток в учнів компетентностей, умінь і навичок, які в майбутньому обов’язково допоможуть їм досягти успіху. Водночас основна увага зосереджується саме на результатах навчання, одним із яких є здатність діяти в різноманітних проблемних ситуаціях.




Впроваджувати методи інклюзивного навчання
    Це постійний пошук нових методів та способів реагування на різноманітність, подолання бар’єрів і забезпечення рівного доступу до освіти.
 Інклюзивна освіта: коротко про найважливіше (автору курсу – Сергій Зайцев). 

Налагоджувати ефективну взаємодію з учнями

    Насправді варто розуміти просту річ: без ефективної взаємодії з учнями не буде ефективного навчання. Учитель не має бути просто джерелом знань, такою собі живою енциклопедією, ні. Насамперед учитель – це людина, яка активно спілкується з іншими учасниками освітнього процесу.
   Ненасильницький підхід у навчанні та вихованні (автори курсу – Вікторія Преображенська та Юлія Колесник). 

Використовувати ігрові та інтерактивні методи роботи 

   Вони мотивують дітей до самостійної роботи, надихають та допомагають зрозуміти, як навчання пов’язане із реальним життям. Насправді існує чимало методів і прийомів як ігрового, так й інтегрованого навчання, вони всі по-своєму цікаві та ефективні, як же обрати ті, що якнайкраще підходитимуть вашим учням?
   Ігрові уроки контролю та узагальнення знань (на прикладі уроків географії) (автор курсу – Дар'я Демчук-Маригіна). 

НУШ: впроваджувати та розвивати

  НУШ робить упевнений крок із початкової школи до середньої. І це чудово! Система освіти змінюється кардинально: тепер необхідно не лише дати дітям знання, а й навчити застосовувати їх у повсякденному житті.

  Учительство нової формації: початкова та середня освіта в системі НУШ (автор курсу – Артем Горобець).


Використовувати сучасні освітні інструменти

  Сучасний освітній процес та виховання особистості майбутнього вимагають сучасних рішень. І використання новітніх прийомів та інструментів для навчання. На щастя, їх надзвичайно багато, а з кожним роком стає все більше. І навіть ті методи, які знайомі нам давно, постійно оновлюються з урахуванням нових обставин.
   Інтегроване навчання: від уроку до курсу (автор курсу – Катерина Суховєєнко). 

Застосовувати онлайн-технології

     Використання онлайн-технологій – це чудовий спосіб для організації ефективної взаємодії між учасниками освітнього процесу. А також – для його осучаснення. Особливого значення онлайн-технології набули в останні роки, коли ми вимушено перейшли на дистанційне навчання.

    Word. Excel. Power Point: швидкий старт для новачків (автор курсу – Наталія Кривко).

Посилання на джерело


Комментариев нет:

Отправить комментарий