вторник, 15 декабря 2020 г.

 

ІНТЕРВЮ

Двоє українських вчителів – у ТОП-50 найкращих педагогів світу

У міжнародному конкурсі Global Teacher Prize у списку з 50 фіналістів опинилися двоє українських вчителів – Олександр Жук із Запоріжжя та Наталя Гладких із Києва. Загалом за звання кращих змогалося понад 12 тисяч вчителів зі 140 країн світу, повідомляє ЧБІНФО з посиланням на ВВС Україна.

Олександр Жук ставав найкращим вчителем України у 2018 році. Він викладає інформатику в запорізькій школі-інтернаті «Джерело». Щоб спілкуватися з учнями, викладач вивчив мову жестів і навіть співає із ними пісні жестовою мовою.

Вчителька Наталя Гладких у 2017 також боролася за звання вчителя року в Україні, але перемоги не здобула – дійшла до фіналу. Вона працює у школі, де навчаються кілька десятків підлітків із важкими порушеннями розвитку – самостійно розробила програму для них і реалізує її на практиці.

Перемогу здобув індійський сільський учитель Ранджит Дісалі і виграв головну премію – мільйон доларів. Він розповів, що половину виграшу поділить з іншими номінантами, які увійшли в першу десятку. Таким чином кожен із них отримає по 55 тисяч доларів. Дісалі – перший переможець конкурсу, який вирішив розділити фінансову винагороду з іншими конкурсантами.

Ранджиту Дісалі з 2009 року викладає в індійській початковій школі для дівчат. Коли він почав, заклад перебував у напівзруйнованому стані, відвідуваність була низькою, а викладання велося на нерідній для учениць мові (вони говорять мовою каннада – нею в Індії спілкуються приблизно 38 мільйонів людей).

Комментариев нет:

Отправить комментарий